کد خبر: 1768

تاریخ خبر:

گزارشی از ناتوانی شهرداری زاهدان در مقابله با پدیده دست‌فروشی

در مرکز بازار افراد مختلف با پرداخت وجه به شهرداری در حال فروش مواد خوراکی خارج از معیارهای بهداشتی هستند آن هم مقابل ساختمان ستاد شماره 2 شهرداری و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری واقع درمرکز بازار تردد را دشوار و یا غیرممکن کرده است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از روابط عمومی فرمانداری زاهدان، وضعیت معابرعمومی بازار زاهدان در روزهای گذشته بسیار نابسامان تر شده است، تردد در بازار بسیار به سختی انجام می شود، سدمعابر در محوطه بازار بسیار زیاد شده و بسیاری معتقدند که شهرداری که خود باید مجری قانون باشد رفتارهایی خلاف قانون انجام می دهد.

به نقل فرمانداری زاهدان، بر اساس تبصره یک ماده ۵۵ قانون شهرداری ها سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز آنها و میدان ها و پارک ها برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگر ممنوع است و شهرداری مکلف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن  فوق به وسیله مأمورین خود رأساً اقدام کند . 

در مورد دکه‌های منصوب قبل از تصویب این قانون شهرداری مکلف است نسبت به برداشتن آنها اقدام و چنانچه صاحبان این قبیل دکه ها ادعای خسارتی داشته باشند با نظر کمیسیون مقرر در ماده ۷۷ نسبت به جبران خسارات آنها اقدام کند ولی کسانی که بعد از تصویب این قانون اقدام به نصب دکه هائی در معابر عمومی کنند شهرداری موظف است رأساً و بوسیله مأمورین خود در برداشتن این قبیل دکه ها و رفع سد معبر اقدام کند و اشخاص مزبور حق ادعای هیچگونه خسارتی نخواهند داشت و این مهم برعهده شهرداری است ولی در بازار مرکزی شهر زاهدان خیابانهای امام خمینی (ره) ، امیرالمومنین (ع) ، شریعتی، چهارراه رسولی و ... اوضاع به نحو دیگری است.

در مرکز بازار افراد مختلف با پرداخت وجه به شهرداری در حال فروش مواد خوراکی خارج از معیارهای بهداشتی هستند آن هم مقابل ساختمان ستاد شماره 2 شهرداری  و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری واقع درمرکز بازار تردد را دشوار و یا غیرممکن کرده است.

مشکلات فاضلاب و عدم رعایت کسبه در دفع زباله ها نیز از مشکلات دیگری است که در بازدید میدانی از بازار مشاهده شد.

WxFjejJQTqi07t2YoLAaOztlC0hHACptZ2UQ05JBchFdYtsU5hbJicVA8ira56zdbocGtuKISwWQQ16uqsgYYOafXPk8kqm0UNEO7ihGaK5XNmhQAYPAAi8sFDFEq9EUfbX4CE7n8R2khY8IhXjyyIQIToOXgnJsPxifZzBJDX481RWHJ8cGogMivryfKo1j1ay4uEelqBZS6C6VXgKjVUEtkFevG20X9hmfNmI7yKZb1WIkKx2qxQYGPXDnT2vpgr38BfuNAgqHgU4J2ZeT

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو