کد خبر: 1775

تاریخ خبر:

در پی ناهماهنگی مسئولان شهر زاهدان

رستگارنیا اظهار داشت: با وجود هزینه هایی که صورت گرفته است برخی از مسئولین اداره برق با سنگ اندازی و بیان اینکه این بازارچه زیر شبکه برق فشار قوی قرار گفته است مجوز برق کشی نداده اند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از عصرهامون، در پی نام‌گذاری سال ۹۳ به نام "سال اقتصاد و فرهنگ باعزم ملی و مدیریت جهادی" از سوی مقام معظم رهبری، علاوه بر همت جهادی در بخش اقتصاد نیازمند عزم عمومی برای تولید داخلی بهتر و بیشتر در ایران هستیم که می طلبد عموم مردم ایران با عزم ملی در جهت تولید کالاهای با کیفیت بالا در جهت رشد و توسعه صادرات گام برداشته و با کمتر مصرف کردن کالای خارجی از خروج ارز برای کالاهای مصرفی جلوگیری کنند.
یکی از اقداماتی که در راستای اقتصاد مقاومتی در شهرستان زاهدان صورت گرفته است تاسیس بازارچه میوه و تره بار و  تولیدات خانگی توسط بسیجیان پایگاه شهید یوسفی مسجد قدس این شهرستان است.

تاسیس بازارچه دائمی توسط بسیجیان زاهدان
رستگار نیا فرمانده پایگاه بسیج شهید یوسفی مسجد قدس زاهدان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون در این خصوص گفت: به همت بسیجیان و شهرداری زاهدان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه شریعتی شمالی اقدام به تاسیس بازارچه کردیم.
وی با بیان اینکه تا کنون مبلغ 100 میلیون ریال به صورت مشارکتی توسط بسیجیان هزینه شده است، ادامه داد: در این بازارچه خدمات ارزان مانند میوه و سیفی جات، مواد غذایی، شوینده و حمایت تولیدات خانگی منطقه مانند نان محلی ،کشک و ترشی عرضه می شود.
رستگارنیا با بیان اینکه قرار بود در این پروژه نه تنها 12 نفر از جوانان این منطقه مشغول به کار شوند بلکه محصولات و تولیدات زنان بی سرپرست نیز در این بازارچه عرضه شود، اضافه کرد: با وجود هزینه هایی که صورت گرفته است برخی از مسئولین اداره برق با سنگ اندازی و بیان اینکه این بازارچه زیر شبکه برق فشار قوی قرار گفته است مجوز برق کشی نداده اند.
فرمانده پایگاه بسیج شهید یوسفی افزود: این بازارچه در بلوار سید الشهدا انتهای خیابان امیر المومنین جنب شریعتی شمالی است.

مجوز بازارچه بدون تایید ما است، برق نمی دهیم
محمد علی سمایی مدیر امور برق زاهدان با بیان اینکه بازارچه زیر خط فشار متوسط است، اظهار داشت: هر گونه تاسیسات در حریم خطوط فشار ممنوع است و سازمان میوه و تره بار بدون هماهنگی با اداره برق مجوز داده است.
وی ادامه داد: به مسئول بازارچه و سازمان تره بار پیشنهاد داده ام بیایند و در محضر تعهد نامه ای امضا کنند که نه تنها بعد از 6 ماه که وضعیت مالی شان بهتر شد جابه جا شوند بلکه بنده هیچ گونه تعهدی در قبال کسانی که برایشان اتفاقی می افتد نداشته باشم.
سمایی اضافه کرد: بنده بار ها به سازمان میوه و تره بار نامه زده ام و اعلام کرده ام که هر کسی می خواهد برای ساخت و ساز پروانه بگیرد شهرداری مجاز است که از اداره برق جهت موارد حریم خطوط استعلام نماید ولی متاسفانه علی رغم تاکیدات و نامه نگاری ها رعایت نکرده اند و عده ای را مستلزم هزینه کرده اند.

مجوز ربطی به شرکت برق ندارد
رحمت زهی مسئول میوه و تره بار زاهدان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون با بیان اینکه زمین فوق متعلق به شهرداری است، گفت: الان شما هر خانه ای هم که بسازید باید به آن برق رسانی شود لذا در آن محدوده همه خانه ها زیر برق فشار قوی هستند.
وی با بیان اینکه در خصوص مجوز ما نباید با اداره برق هماهنگ کنیم، ادامه داد: اداره برق به مسئولین بازارچه پیشنهاد داده است که مبلغ 4 میلیون بدهید تا برای شما برق تجاری بکشیم خوب اگر تجاری در حریم فشار قوی کشیده می شود برق غیر تجاری هم راه اندازی می شود؟

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو