کد خبر: 1882

تاریخ خبر:

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، از مجموع 1152 شهر ایران، 517 شهر سال 93 با تنش آبی گذراندند و در برخی از این شهرها، تولید و مصرف آب در روزهای پیک تابستان سر به سر شد.

پیش بینی ها در نیمه تابستان در خصوص سال آبی جدید (93 - 94) سالی با بارندگی نرمال و بهتر از سال آبی (92 - 93) بود در حالی که در عمل این اتفاق نیفتاد و در 6 ماه نخست سال آبی جدید، با کاهش 19 درصدی بارش ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبه رو بودیم.

تعداد شهرهای با تنش آبی در این مدت از 517 شهر فراتر رفته و در حالی به استقبال سال 94 میرویم که 547 شهر ایران در وضعیت تنش آبی به سر می برند؛ به این معنی که با اندک افزایش مصرفی در این شهرها، وضعیت تأمین آب آنها به چالش تبدیل می شود.

در عین حال، سه شهر بندرعباس، سنندج و کرمان با وضعیت قرمز تأمین آب شرب مواجه اند به طوری که در میانه زمستان 93 سطح مصرف آب در این سه شهر از میزان تولید آب فراتر رفته و این وضعیت، حفر چاههای آب جدید را در دستور کار فوری مسئولان آبفای این سه استان قرار داده است.

ادامه وضعیت بارش ها در سال آبی 93 - 94، تعداد شهرهای در معرض تنش آبی را در سال آینده به 570 شهر می رساند که نیمی از شهرهای ایران را شامل می شوند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو