کد خبر: 4682

تاریخ خبر:

معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: تصادفات منجر به جرح در سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۴۰ درصد افزایش داشته است.

تصادف

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم، برنامه کاهش ضرب و جرح عمدی در محور های مواصلاتی استان در بازده سه ساله در دستور کار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قرار داشته و ثمرات مثبتی با هماهنگی و همکاری نهادهای متولی در پی داشته است.

معاون رئیس کل دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: با فرایند نظارت محسوس و نا محسوس در دستگاه های متولی همچون پلیس راهور و راهداری در برخی نقاط حادثه‌خیز و پر تصادف در ایام نوروز طرح ترافیک سال 95 با کاهش تصادفات منجر به فوت رو به رو بوده‌ایم.

وی با اشاره به آمار تصادفات منجر به فوت افزود: از تاریخ 25 اسفند لغایت 15 فروردین سال‌جاری  8 مورد تصادف منجر به فوت در محور های مواصلاتی استان رخ داده که این آمار  در مدت مشابح سال گذشته31 مورد بوده و در اینجا شاهد کاهش 10 درصدی تصادفات منجر به فوت بوده‌ایم.

حمیدیان با اشاره به اینکه با  آرام‌سازی ترددهای جاده ای میزان تصادفات خسارتی با کاهش  86 درصدی رو به رو بوده است، تصریح کرد: در زمینه آمار تصادفات منجر به جرح متاسفانه با افزایش 40درصدی مواجه بوده‌ایم که اگر فرایند آرام سازی ترددهای جاده‌ای را در نظر بگیریم، می‌توان گفت بسیاری از این  تصادفات منجر به جر در صورت  سرعتهای غیرمطمئنه و سرعتهای غیرمجاز می‌توانست شکل دیگر داشته و تصادفات منجر به فوت باشد.

وی بیان کرد: نهادهایی که مسئول ارتقاع کیفیت راههای استان هستند با توجه به فرمول های جدید محاسباتی نقاط  پر تصادف موظفند تا با آشکارسازی این نقاط  و اقدامات هندسی نسبت به آشکار سازی این مناطق اقدامات لازم را به عمل آورند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو