کد خبر: 5593

تاریخ خبر:

درهشتمین دوره طرح ولایت استان سیستان و بلوچستان :

دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت : گسترش درک سطحی از دین؛ میوه تلخ پذیرش ایده تبلیغ ساندویچی معارف دینی است و نتیجه‌اش هم تقویت سکولاریسم در ایران است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مطالبه گر، کارگاه یک روزه معرفی اولین نقشه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در هشتمین دوره ی طرح ولایت استان سیستان و بلوچستان برگزار شد.

دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین کشوری در این کارگاه یک روزه موضوع  تقلیل مسئله تراریخته‌ها به یک مسئله علمی را خیانت محض به کشور دانست و افزود: تراریخته‌ها را باید با یک نگاه ترکیبی شامل نگاه علمی، امنیتی، زیستی و ... بررسی کرد.

وی ادامه داد : تفکر توسعه گرا زن را نیروی کارآمد ارزان میداند و گسترش درک سطحی از دین؛ میوه تلخ پذیرش ایده تبلیغ ساندویچی معارف دینی است و نتیجه‌اش هم تقویت سکولاریسم در ایران است.

حجت الاسلام کشوری ادامه داد: احتمال جدی می‌دهم دشمن از طریق غذا، نقشه‌هایی برای ملت ایران داشته باشد.

وی در پایان افزود: جمهوری اسلامی ایران هم از حزب الله شیعه و هم از حماس اهل تسنن با وجود اختلافات مذهبی حمایت می کند و این حرکت جمهوری اسلامی دنیا را به فکر فرو برده و به همه خواهد گفت که فکر برتر چیست!

به گزارش مطالبه گر، پس از این کارگاه چند جلسه دیگر با حضور دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ‌حجت‌الاسلام والمسلمین کشوری و تعدادی از دانشجویان منتخب استان برگزار شد و مقرر شد که کمیته وکارگروه هایی مرتبط با این موضوع دراستان به وسیله تشکل های دانشجوی شکل بگیرد.

همینطور مقرر شد که آیین نامه ها، اخبار،سخنرانی ها و محتوای تدوین شده برای نظام گیری این الگو در استان وکشور در یک کانال تلگرامی به آدرس ( @oei_pishraft) قرار گیرد.

از همین رو اولین کانال تلگرامی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در استان سیستان وبلوچستان با محوریت مباحث گفتمان سازی نقشه راه الگو،گفتمان سازی مباحث بنیادین الگو در استان سیستان وبلوچستان ،گفتمان سازی مباحث بنیادین تحکیم خانواده،چگونگی نظام سازی در سطح جامعه، تبیین بسته های الگو در سطح جامعه و عملی و مباحث بنیادی دیگر ایجاد شد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو