کد خبر: 5991

تاریخ خبر:

ثبت نام بن کتاب دانشجویان و اساتید دانشگاه برای سی­امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت 96 آغاز می شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز؛ثبت نام بن کتاب دانشجویان و اساتید دانشگاه برای سی­امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت 96 آغاز می شود.

بن کارت دانشجویی صرفاً ویژه دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و طلاب علوم دینی است که امسال هم مبلغ آن صدهزارتومان بوده که شصت هزار تومان آورده دانشجو و چهل هزار تومان یارانه دولتی است و هیچ افزایشی نسبت به سال قبل ندارد.

بن کارت اساتید، اعضای هیئت علمی و مدرسان حوزه نیز به مبلغ دویست و پنجاه هزار تومان همزمان توزیع خواهد شد که هفتادوپنج هزار تومان یارانه دولتی و بقیه از طرف شخص متقاضی پرداخت می شود.

 

مکاتبات لازم برای دریافت فهرست دانشجویان دانشگاه‌ها انجام شده است تا پس از این پروسه زمینه‌های آغاز ثبت نام انجام شود.

متقاضیان می توانند پس از ثبت نام و تأیید هویت و پرداخت سهم دانشجو یا طلبه به صورت اینترنتی، با در دست داشتن کارت ملی یا شناسنامه مکانیزه و کد رهگیری سامانه ثبت نام شخصاً برای دریافت بن کارت به شعبه بانکی که انتخاب نموده اند مراجعه نمایند.

هر دانشجو مجاز به دریافت یک کارت الکترونیکی یارانه‌ای کتاب است و بن کارت ها فقط در مدت برگزاری نمایشگاه اعتبار داشته و از طریق دستگاههای کارت خوان داخل غرفه ناشران  قابل استفاده است.

سی­ امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران روزهای 13 تا 23 اردیبهشت 96 در شهرآفتاب برگزار می گردد.

معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور،  هر ساله در ایام برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران کارت ویژه خرید یارانه ای کتاب را در اختیار دانشجویان، اساتید، اعضای هیئت علمی و مدرسان حوزه قرار می دهد.

اگرچه بازار کتاب در سال های اخیر با رکود قابل ملاحظه ای همراه بوده اما هزینه های بالای تحصیلی از جمله شهریه و اقامت و … در این رکود بی تاثیر نیست و بجای آنکه کتاب و مطالعه اولویت اصلی دانشجویان باشد در رده های بعدی اولویت قرار گرفته است.

در حالی که ناشران کتاب از بالابودن هزینه های انتشار در برابر پایین بودن قیمت آن می رنجند و تعطیلی تعدادی از انتشارات در سالهای اخیر نشان از این امر دارد خریداران کتاب نیز از بالابودن قیمت کتاب در مقابل قدرت خرید پایین خود گلایه دارند.

نمایشگاه کتاب تهران بعنوان یکی از مهمترین رویدادهای فرهنگی کشور می تواند نمایانگر لایه های زیرین علم و فرهنگ این سرزمین باشد. حضور اقشار مختلف با شور و اشتیاق در نمایشگاه، امید پویایی را در دل زنده نگه می دارد اما اینکه چه کتابهایی و به چه میزان خریداری و البته مطالعه می شود بسیار مهم است.

منبع:علم و فناوری

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو