کد خبر: 6016

تاریخ خبر:

یکی از مراجع تقلید گفت: امروز شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت اجناس و اقلام مورد نیاز مردم هستیم و اکثر مردم ما با مشکل مواجه شده‌اند و در اقتصاد کشور مشکلات فراوانی وجود دارد که نیاز است برطرف شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز؛ آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهمیت مسؤولیت در نظام اسلامی اظهار کرد: در مسیر انجام وظیفه، کار بسیار سخت و مسیر مشکل است و در اسلام نیز بر این مساله تاکید شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم بر سه چیز محتاج هستند گفت: وظیفه نظام‌ها و حکومت‌ها این است که امنیت را در کشور ایجاد کنند و برای مردم این مساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این مرجع تقلید، عدالت در جامعه را مهم خواند و تصریح کرد: رعایت حقوق در جامعه مهم است و حقوق فراوانی در جوامع بشری وجود دارد که امام سجاد(ع) در رساله حقوق خود 50 حق را ذکر می‌کنند و عدل نیز همان مراعات حقوق است.

وی فراوانی نعمت را سومین نیاز مردم در جامعه دانست و افزود: مسؤولان در جامعه باید تلاش کنند که این سه نیاز مردم را قبل از دیگر موارد رفع کنند.

آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه مسؤولان وظیفه دارند مشکلات را شناخته و برای حل آنها فکر کنند تصریح کرد: انقلاب اسلامی محکمات، متشابهات و شاخص‌هایی دارد که همه وظیفه دارند این شاخص‌ها را حفظ کنند.

وی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: خداوند می‌فرماید که آنچه به شما دادیم محکم نگه دارید و ما نیز وظیفه داریم با قدرت از این انقلاب اسلامی صیانت کنیم و این حکومت و نظام مردم‌سالاری است و تمام این مردم خون دادند و شهید دادند تا انقلاب به ثمر نشست و ما در برابر آنها مسوولیت فراوانی داریم.

این مرجع تقلید ادامه داد: امروز شاهد افزایش چشم‌گیر قیمت اجناس و اقلام مورد نیاز مردم هستیم و اکثر مردم ما با مشکل مواجه شده‌اند و در اقتصاد کشور مشکلات فراوانی وجود دارد که نیاز است برطرف شود.

آیت‌الله نوری همدانی اذعان کرد: ما شما را وکیل و معتمد مردم می‌دانیم و هر مساله‌ای که نیاز است آمادگی داریم که وارد میدان شده و در راستای رفع آن بکوشیم.

وی با تاکید بر اینکه نظام ولایی باید روز به روز قدرت و عزت بیشتری پیدا کند تصریح کرد: قدرتی که ما امروز داریم منحصر به فرد است و نباید بگذاریم خللی در این عزت و قدرت ایجاد شود.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه نظام اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(عج) است گفت: به همین خاطر که این نظام دینی شکل گرفته باید در راستای قوت و اقتدار بیشتر آن بکوشیم.

منبع:فارس

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو