کد خبر: 7652

تاریخ خبر:

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران با بیان اینکه افزایش قیمت خودروهای داخلی سایه رکود در بازار را سنگین‌تر می‌کند، گفت: باید منتظر پیامدهای منفی این تصمیم بود.

به گزارش زاهدان‌نیوز،غلامحسین قاسمیان  استان تهران درباره افزایش قیمت خودروهای داخلی اظهار کرد: خودروسازان داخلی طبق اعلام شورای رقابت، قیمت‌ تولیدات خود را افزایش دادند.

وی ادامه داد: بازار خرید و فروش خودرو فعالیت چندانی ندارد و در رکود قرار گرفته است.

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران با تأکید بر اینکه افزایش قیمت خودروهای داخلی سایه رکود در بازار خودرو را سنگین می‌کند، تصریح کرد: باید منتظر پیامدهای منفی این تصمیم در بازار خرید و فروش خودرو در کشور باشیم.

قاسمیان با اشاره به اینکه افزایش قیمت خودروهای خارجی هم به موازات افزایش قیمت تولیدات داخلی شکل گرفته است، اضافه کرد: این افزایش قیمت خودروی خارجی به قیمت دلار و درهم بستگی دارد.

وی با بیان اینکه دولت نباید واردات خودرو را انحصاری کند، تصریح کرد: واردات خودرو به داخل کشور باید خارج از حصار انحصاری بودن انجام شود.

نایب رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی استان تهران با تأکید بر اینکه باید روی واردات خودروها به داخل کشور نظارت وجود داشته باشد، اضافه کرد: متأسفانه امروز این نظارت کم‌رنگ است.

قاسمیان با اشاره به اینکه دولت باید توزیع خودروهای وارداتی را به اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو بسپارد، تصریح کرد: اگر این مهم انجام شود، خریدارانی که نسبت به خودروی وارداتی خریداری‌شده مشکلاتی دارند، می‌توانند مشکل خود را در این اتحادیه حل کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم بازار خرید و فروش خودرو از رکود خارج شود، اظهار کرد: رونق بازار با حمایت از تولید ملی رقم می‌خورد.

منبع:فارس

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو