کد خبر: 861

تاریخ خبر:

شهرداری یا مردم؛ کدام بیشتر مقصرند؟

در کمال تاسف، در برخی نقاط شهر دیده می‌شود که متصدیان تخلیه زباله، مخزن بزرگ پر از زباله را وارونه کرده و تمام محتویات آن را بر روی زمین پخش می‌کنند و سپس با بیل، زباله‌ها را به داخل خودروی حمل زباله انتقال می‌دهند!

به گزارش زاهدان‌نیوز، مدتی است که صحنه‌ای نازیبا در ساعات پایانی روز در شهرستان زاهدان چشم هر بیننده‌ای را آزار می‌دهد و استمرار آن قطعا آثاری منفی در چهره شهر و بهداشت محیط در پی خواهد داشت.

در برخی از نقاط شهر زاهدان، خبری از خودروهای مکانیزه جمع‌آوری زباله نیست و مخازن زباله به صورت کاملا غیربهداشتی تخلیه می‌شوند. رپال کار این‌گونه است که شهرداری مخازن بزرگ زباله را در سر کوچه‌های شهر تعبیه کرده و هر شب این مخازن را با استفاده از خودروهای ویژه و بدون دخالت انسان، تخلیه کند.

اما در کمال تاسف، در برخی نقاط شهر دیده می‌شود که متصدیان تخلیه زباله، مخزن بزرگ پر از زباله را وارونه کرده و تمام محتویات آن را بر روی زمین پخش می‌کنند و سپس با بیل، زباله‌ها را به داخل خودروی حمل زباله انتقال می‌دهند!

این بی‌تدبیری هم باعث شیوع بیماری‌های مختلف، زشت شدن چهره شهر و از همه مهم‌تر بی‌حرمتی به کارکنان شهرداری و نادیده انگاشتن شأن آنها می‌شود. موضوعی که خود آنها در گفتگو با خبرنگار زاهدان‌نیوز از آن شدیدا گلایه داشته و خواستار انعکاس این مسأله شدند.

جا دارد که شهرداری زاهدان با توجه بیشتر نسبت به انتخاب پیمانکاران نظافت شهری، نظارت ویژه‌ای بر عملکرد آنها داشته باشد و اجازه ندهد این پیمانکاران چنین اهمال‌های سنگینی را در حق مردم و کارکنان خود روا دارند.

لازم به ذکر است که برخی دلایل معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان در ابن‌باره صحیح و قابل تامل است. وی با بیان این که در سال 92 حدود 18 ميليارد تومان صرف جمع آوري زباله ها در شهر شده، مطرح می‌کند که در همين مدت در سال ۹۳ مبلغ اخذ شده از شهروندان حدود یک ميليارد و 300 ميليون تومان بوده كه اين تفاوت بسيار زياد ، به علت عدم همكاري مردم در بحث پرداخت عوارض بوده كه بروز برخي مشكلات را در پي داشته است .

وي با تاكيد بر مشاركت مردم در انجام امور اظهار می‌دارد: روزانه 350 تن زباله از سطح شهر جمع آوري مي شود كه طبق بررسي هاي به عمل آمده سهم هر نفر در طول سال جهت جمع آوري زباله مبلغ 25200 تومان مي باشد اما با توجه به عوارض پرداخت شده ، اين مبلغ به 1200تومان تنزل پيدا كرده و تقاضا از مردم اين است كه با پرداخت به موقع عوارض ومشاركت جدي در انجام امور علي الخصوص توجه به زمان بيرون گذاشتن زباله ها، شهرداری را در مسير ارائه خدمات مطلوبتر ياري كنند.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو