کد خبر: 968

تاریخ خبر:

زاهدان دومین شهر حاشیه‌نشین در کشور بوده و خیابان شریعتی شمالی یکی از مناطق حاشیه شهر زاهدان فاقد زیر ساخت‌ها و امکانات مناسب برای شهروندان است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، محله دره پنج‌شیر یا  شریعتی شمالی زاهدان مدت‌هاست که به علت ضعف مدیریت مسئولان و بی‌توجهی به آن در شرایط نامطلوبی از لحاظ معیشتی، بهداشتی و امکانات اولیه به سر می‌برد.

مردم این محله با وجود عشق و اراداتی که انقلاب و نظام دارند و مساجد این منطقه همواره پررونق است و هیئات و تکایا مملو از جوانان عاشق اهل بیت(ع) است و شهدایی را برای نظام جمهوری اسلامی هدیه کرده‌اند اما هم‌اکنون با فقر و محرومیت دست و پنجه نرم می‌کنند.

یکی از نقاط مثبتی که در این منطقه دیده می‌شود دلسوزی مردم برای شرایط معیشتی همدیگر و مشارکت بالای مردم آن برای رفع معزلات و مسائل مربوط به این منطقه است. مسأله‌ای که باعث شتاب گرفتن رشد این منطقه نسبت به مناطق مشابه شده است.

اخیرا نماینده شهرستان زاهدان در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون بهداشت به همراه فرماندار زاهدان با حضور در این منطقه از شرایط زندگی مردم بازدید کرد.

تسنیم نوشت، "شهریاری هدف از این دیدار را کمک به حل مشکلات ساکنان منطقه خیابان شریعتی شمالی زاهدان عنوان کرد و افزود: زاهدان دومین شهر حاشیه‌نشین کشور است و خیابان شریعتی شمالی یکی از مناطق حاشیه شهر زاهدان هست که متاسفانه زیر ساخت‌ها و امکانات مناسب برای شهروندان را ندارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به جمعیت 20 هزار نفری ساکن در خیابان شریعتی شمالی و وجود مشکلات بهداشتی فراوان اشاره کرد و گفت: ساکنان این منطقه از نبود مرکز بهداشتی و درمانی رنج می‌برند و از مسئولان خواسته می شود تا با ساخت یک مرکز بهداشتی و درمانی در زمینه رفع مشکلات بهداشتی آنان گام موثری بردارند."

امید است که با آشنایی بیشتر مسئولان با وضعیت نامطلوب مردم چنین مناطقی، عزم برای رفع مشکلات ساکنان این مناطق جدی تر شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو