کد خبر: 1305

تاریخ خبر:

هدیه ای از سفر حج برای کودکی که منتظر است، ماشین اسباب بازی که پس از روشن کردن و دایره وار چرخیدن، شعار «لبیک اللهم لک لبیک ...» را کامل تکرار می کند.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا، ساخت اقلام مذهبی و صادرات آن به کشورهای مختلف یکی از راههای جذب میلیاردها دلار ارز برای چین است که تمامی ادیان و مذاهب توحیدی و همچنین اندیشه های مختلف غیر الهی را در برگرفته است.

اقلام مذهبی ساخت چین برای ما مسلمانان از جا نماز تا مهر و تسبیح و رکعت شمار تا سجاده و برای مسیحیان از گردن آویز صلیب و نمادهای دیگر از جمله مجسمه های کوچک و بزرگ حضرت عیسی مسیح (س) و مادر را شامل می شود و علائم و نشانه های یهودیت ساخت چین هم تولید می شود.

بازارهای مراکز مذهبی و اماکن مورد احترام پیروان ادیان همیشه پایگاه جذب میلیاردها دلار توسط چینی ها از جیب اعتقادات مذهبی و دینی مردم است.

انواع و نمونه های این اقلام بی شمار است که از مقدس ترین نشانه ها تا نمادهای حاشیه ای را در بر می گیرد و به تازگی در اسباب بازی ها نقش پررنگ تری یافته است؛ بدون آن که به شان و جایگاه شعائر مذهبی مورد احترام ادیان، اعتنا داشته باشد.

جای شگفتی نیست که چرا این سودجویی چینی ها تقریبا تمامی مرزها را درنوردیده و به مهمترین عرصه های دینی و مذهبی کشیده شده است، اما نکته قابل تامل در این میان این است که اگر آنها هم می خواهند این روند را ادامه دهند ما نباید خریدار این کالاها باشیم تا این بازار سودجویی دینی از رونق بیافتد.
 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو