کد خبر: 1321

تاریخ خبر:

ساعاتی پس از اعلام بسته شدن شبکه فتنه "وصال" از سوی وزیر فرهنگ و رسانه عربستان، پادشاه این کشور هم وزیر فرهنگ را برکنار کرد.

 به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از العالم، خبرگزاری عربستان (واس) اعلام کرد که عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه این  کشور امروز (چهارشنبه) با صدور فرمانی، "عبدالعزیز خوجه" وزیر فرهنگ و رسانه را عزل کرد.


در فرمان پادشاه عربستان آمده است که خوجه به درخواست خودش برکنار شد و محمد حجار وزیر امور حج به عنوان سرپرست وزارت فرهنگ و اطلاع رسانی منصوب شد.


این درحالی است که فرمان عزل خوجه چند ساعت پس از بسته شدن دفاتر شبکه وصال در عربستان صادر شد.


خوجه در صفحه شخصی خود در توئیتر اعلام کرده بود که دفاتر شبکه وصال را بسته است و پخش برنامه های این شبکه را قطع کرده است.


دفاتر شبکه وصال وابسته به مبلغان وهابی و تکفیری، دو روز پس از جنایت کشتار عزاداران حسینی در شرق عربستان، بسته شد.


درحالیکه این شبکه فتنه و تکفیر، از داخل عربستان سعودی حمایت مالی و فکری می شود؛ عبدالعزیز الخوجه پس از اعلام بسته شدن شبکه ماهواره ای وصال ادعا کرد که این شبکه سعودی نیست!


این درحالی است که ساکنان شرق عربستان، دلیل اصلی کشتار مردم بی گناه در الاحساء را فتنه انگیزی شبکه های ماهواره ای سعودی مانند "وصال" می دانند.


وزارت کشور عربستان اذعان کرده است که در حمله مسلحانه افراد نقابدار به عزاداران حسینی، 8 نفر شهید و 12 تن دیگر مجروح شدند.


این حمله تروریستی شامگاه دوشنبه به حسینیه المصطفی در منطقه "الدالوه" در الاحساء و هنگام خروج عزاداران حسینی صورت گرفت.


به گفته شاهدان، بیشترین قربانیان این حمله جنایتکارانه، کودک بودند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو