کد خبر: 1500

تاریخ خبر:

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان گفت: با احداث کارخانه لاستیک سازی در شهرک صنعتی رامشار در سیستان، چرخ اقتصادی این منطقه به حرکت درخواهد آمد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از مهر، حسینعلی سارانی در این خصوص بیان داشت: رایزنی های لازم به منظور احداث و راه اندازی کارخانه لاستیک سازی در منطقه اقتصادی ویژه رامشار در سیستان با جدید در حال پیگیری است.

وی بیان داشت: احداث کارخانه لاستیک سازی در سیستان و بلوچستان از تاکیدات وزیر صنعت، معدن و تجارت است که در این راستا مقرر شده است سازمان گسترش و نوسازی ایران به عنوان متولی این پروژه اقدامات لازم را انجام دهد.

سارانی با اشاره به اینکه در این رابطه مدیر توسعه مناطق و امور استان های سازمان گسترش و نوسازی ایران نیز از شهرک صنعتی رامشار بازدید داشته است افزود: به همین منظور ۵۰ هکتار زمین برای احداث این کارخانه در نظر گرفته شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی سیستان و بلوچستان سرمایه گذاری برای ایجاد این کارخانه بزرگ تولیدی را ۶۹۸ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با راه اندازی این واحد صنعتی زمینه اشتغالزایی بیش از یک هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم می شود.

وی یادآور شد: در صورت راه اندازی این کارخانه سالانه ۵۰ هزار تن انواع لاستیک در شهرک صنعتی رامشار تولید و بخش زیادی از مصرف داخل و همچنین بازار های خارجی تامین می شود.

سارانی ابراز داشت: عملیات اجرایی احداث شهرک صنعتی رامشار از سال ۷۶ آغاز شده و این شهرک با مساحت ۲۰۰ هکتار و فاز عملیاتی ۵۰  هکتار در ۴۵ کیلومتری جاده زاهدان ـ زابل قرار دارد

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو