کد خبر: 203

تاریخ خبر:

به مناسبت گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز ورزش های زورخانه ای در زاهدان برگزار شد .

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج:  سرهنگ پاسدار رضا لطیفی مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان با تبریک اعیاد شعبانیه گفت : طبق توافق نامه ی بسیج ورزشکاران کشور با فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای جمهوری اسلامی ایران در بازده زمانی 5 ماه ورزش های زورخانه ای در سراسر کشور در حال اجراء است .

وی افزود : این ورزش ها نیز در استان از تاریخ 23 اردیبهشت لغایت 16 مهر که همزمان با ولادت حضرت علی (ع) آغاز و تا عید غدیر که که عید ولایت است ادامه دارد که این ورزش ها در 3 شهرستان زاهدان ، زابل ، خاش که هیئت زورخانه ای دارند در حال اجراء شدن می باشد .

سرهنگ لطیفی بیان کرد : این ورزش ها در قالب جشنواره فرهنگی ورزشی مرشدان برتر با عنوان آواها و نواهای پهلوانی با هدف شناسایی جوانمردیها ، گذشت ، ایثار ، فداکاریها ، مظلومیت ها و چهره مظلوم حضرت علی (ع) که ورزش های زورخانه ای با نام حضرت علی آغاز و با نام آن حضرت در عید ولایت پایان می یابد و زنده کردن معنویت در دل ورزشکاران در سطح استان سیستان و بلوچستان در مدت زمان 5 ماه اجراء می گردد . 

گفتنی است این جشنواره شامل 10 کارگروه روابط عمومی ، فرهنگی ، فنی ، اجرایی ، تدرکات ، پشتیبانی ، مسابقات ، داوران ، مربیان ، پیشکسوتان و امور شهرستان ها می باشد .

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو