کد خبر: 206

تاریخ خبر:

مدیر یک جنبش ایتالیایی، تفکرات و نظریات امام خمینی (ره) را متعلق به جهانیان و ابدی دانست.

ˈاستفانو بونیلائوریˈ مدیر جنبش ایتالیایی ˈدولت و قدرتˈ در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رم به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) گفت: افکار و نظرات امام خمینی (ره) تنها محدود به جهان اسلام نمی شوند، بلکه ایده آل های او جهانی و ابدی اند. 

وی با اشاره به سیاست های رژیم گذشته ایران مبنی بر ریشه کن کردن فرهنگ و سنت مذهبی ایرانیان، افزود: امام خمینی (ره) با تفکرات سیاسی و معنوی خویش یک تاثیر اساسی در ایران داشت و موفق شد احساسات اسلامی را که در پی سیاست های غرب گرایانه شاه در خطر فراموشی قرار گرفته بود، را مجدد احیا و زنده کند. 

بونیلائوری گفت: تفکرات امام خمینی در میان مسلمانان غیر ایرانی نیز تاثیر به سزایی گذاشت همانطور که درطول 30 سال اخیر شاهد آن بویژه در مناطق استراتژیکی مانند لبنان و فلسطین در مبارزه علیه صهیونیسم که دشمن کشورهای اسلامی محسوب می شود، بودیم. 

این کارشناس ایتالیایی افزود: تفکرات امام به تمام مردم جهان تعلق دارد. امام خمینی (ره) روزنه امید را به تمام مظلومین و مستضعفین جهان گشود و فرای دین و مذهب، به انها امید داد. 

وی گفت: افکار امام خمینی برپایه تضاد میان ظالم و مظلوم و نه میان مسلمان و غیر مسلمان بوده و محدود به مردم و یا منطقه خاصی نیست.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو