کد خبر: 219

تاریخ خبر:

طی سه سال آینده صورت می‌گیرد

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بیمارستان پارس زاهدان با 120 تختخواب طی سه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از فارس، علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان بعد از ظهر امروز در بازدید از روند احداث بیمارستان پارس زاهدان، اظهار داشت: این بیمارستان با مشارکت 200 میلیارد تومانی در حال احداث است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: زیربنای این بیمارستان 27 هزار متر مربع است.

این مسئول ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود این بیمارستان طی سه سال آینده مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی بیان کرد: هر سال 4 هزار و 290 عمل جراحی در این بیمارستان انجام خواهد شد که یک هزار و 297 مورد عمل قلب باز خواهد بود.

هاشمی افزود: این پروژه برای یک هزار نفر ایجاد اشتغال می‌کند.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 200 تختخواب طی چند ماه آینده به تعداد تختخواب‌های بیمارستان‌های استان افزوده خواهد شد، گفت: تمام این اقدامات در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر این است که بیماران به جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از پارک سرداران شهید در زاهدان بازدید کرد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه از سال 90 آغاز شده و یک میلیارد تومان اعتبار تاکنون برای اجرای آن صرف شده است.

هاشمی همچنین از پروژه‌های در دست اجرا در سطح شهر زاهدان بازدید کرده و ضمن بررسی وضعفیت حاشیه این شهر با مردم منطقه کریم‌آباد، شیرآباد و دو خانواده جانباز نیز بازدید کرد.

گفتنی است بیمارستان پارس به عنوان نخستین‌ بیمارستان خصوصی، تخصصی و فوق تخصصی در استان سیستان و بلوچستان به مساحت 34805 و زیربنای 27000 متر در 8 طبقه که عملیات ساخت آن از آذرماه سال 1392 آغاز شده است.

این بیمارستان 100 تختخوابی بوده و به لحاظ معماری یه گونه ای طراحی شده ‌که نه تنها استانداردهای بین‌المللی روز دنیا را دارا باشد بلکه بار منفی بیمارستان را کاهش دهد و شامل بخش‌های ‌8 اتاق عمل‌ جراحی اعصاب، ‌جراحی قلب باز، ‌ارتوپدی، زنان و زایمان، چشم‌، گوش، حلق، بینی، ‌جراحی عمومی، ICU شامل ‌ICU قلب باز، ‌ICU داخلی، ICU ، جراحی‌ شامل بخش‌های جراحی‌ ارتوپدی، ارولوژی، چشم، جراحی اعصاب، گوش و حلق و بینی، زنان و زایمان،‌ داخلی، نورولوژی، اطفال - IVF - زایشگاه طبق استانداردهای LDR ، شیمی درمانی، رادیوتراپی، سنگ شکن، فیزیوتراپی، بخش‌های پاراکلینیک شامل MRI - آنژیوگرافی - CT SCAN - سونوگرافی-ماموگرافی - DDR، آزمایشگاه -پاتولوژی و PCR ، بخش‌های اسکوپی شامل ERCP - کلونوسکپی - آندوسکپی - برونوسکپی و  اورژانس و فوریت‌های پزشکی است

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو