کد خبر: 220

تاریخ خبر:

جانشین مرکز بهداری جنوب شرق کشور خبر داد

جانشین مرکز بهداری جنوب شرق کشور‌ گفت: سپاه 16 بیمارستان صحرایی با کمک سازمان بسیج در سیستان ‌و بلوچستان برپا کرده است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه سلمان غلامعلی کفاش در جلسه شورای اداری فرمانداری شهرستان سیب‌وسوران‌ با اشاره به برپایی بیمارستان صحرایی در شهرستان سیب و سوران از 24 خرداد اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی شامل یک اتاق عمل 2تخته، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، سونوگرافی، بخش بستری زنان و مردان و سی تی اسکن است.

جانشین مرکز بهداری جنوب شرق کشور ‌افزود: این بیمارستان صحرایی در محل دبیرستان پیامبر اعظم و مدرسه نمونه دهخدا مستقر خواهد شد و باید تمام تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به مردم از قبیل آب مصرفی، سرویس بهداشتی، وسیله ایاب و ذهاب مراجعین، تامین امنیت مکان بیمارستان و فراهم نمودن مکانی برای اسکان بیمارانی که جایی برای اسکان ندارند، خون مصرفی بیمارستان وخط تلفن ثابت مهیا شود.

وی تصریح کرد:حضور نمایندگانی از مرکز بهداشت، فرمانداری، اداره برق و سایر ادارت و همچنین ماشین آتش نشانی در محل استقرار بیمارستان الزامی است.

وی تاکیدکرد: به همراه داشتن دفترچه بیمه روستایی برای ارزیابی سابقه پزشکی بیماران و کارت شناسایی بیماران الزامی است و درصورت لزوم بیماران با فرم ارجاع به مراکز درمانی استان اعزام خواهند شد؛ اطلاع رسانی به عموم مردم باید به وسیله بخشداران، اعضای شوراها و پایگاه های مقاومت بسیج، مراکز خبری و تبلیغات در ورودی و خروجی شهرستان سیب وسوران وشهرستان های همجوارانجام گیرد.

جانشین مرکز بهداری جنوب شرق کشور در قرارگاه قدس سیستان‌وبلوچستان افزود: شهرداری باید تمهیدات لازم برای خروج وازبین بردن زباله های عفونی بیندیشد و در صورت لزوم از شهرداری هیدوج دراین زمینه استفاده شود.

‌کفاش خاطرنشان کرد: تاکنو‌ن 16بیمارستان صحرایی با کمک سازمان بسیج جامعه پزشکی برپا شده ‌و 670 طرح مردم‌یاری یک روزه در روستاهای صعب‌العبور اجرا شده است.

محمد عیسی‌زاده فرماندار سیب وسوران نیز گفت: ‌تمام تمهیدات لازم برای احداث بیمارستان صحرایی و خدمات‌رسانی به مردم فراهم شده است و همه ادارات شهرستان سیب وسوران در این زمینه از آمادگی کافی برخوردارند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو