کد خبر: 241

تاریخ خبر:

در هفته محیط زیست صورت می‌گیرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: در هفته محیط زیست مجموعه کتاب‌های پرندگان ایران برای نخستین‌بار در سیستان و بلوچستان رونمایی می‌شود.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از روابط عمومی محیط زیست سیستان و بلوچستان، خسرو افسری اظهار داشت:  با فرارسیدن هفته محیط زیست که مصادف است با 16 لغایت 22 خرداد، این اداره کل نیز همسو و همزمان با سازمان حفاظت محیط زیست کشور برنامه‎ها و اقداماتی را برای  اطلاع عموم و آشنایی شهروندان در زمینه فعالیت‎های زیست محیطی انجام می‎دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: تجهیز یگان حفاظت به ربات‎های پرنده، این ربات‎های پرنده یا همان مولتی کوپترها دارای توانایی پروازی مناسبی هستند می‎توانند در امر گشت و کنترل و تصویربرداری از حیات وحش کمک بسزایی کنند.

این مسئول ادامه داد: رونمایی از مجموعه کتاب‎های پرندگان ایران که برای نخستین‎بار در استان انجام می‎شود که در این مجموعه که شامل سه نسخه کتاب است، تعداد 420 گونه پرنده ایران و استان به صورت اختصار همراه با خلاصه توضیحات فنی به علاقه‌مندان معرفی می‎شوند.

وی بیان کرد: رونمایی از نرم افزار دانستنی‎های زیست محیطی کودکان، که به منظور آشنایی قشر دانش آموز به‎ویژه پایه اول و دوم دبستان تهیه و تدوین شده تا با آموزش از سطوح پایه بتوانیم حفاظتی خودش و آگاه از محیط زیست بین نسل‎های آینده ایجاد کنیم.

افسری گفت: مجموعه نرم افزارهای پرندگان ایران و استان که حاوی اطلاعات با ارزش اعم از تصویر، توضیحات و صدای پرنده است نیز رونمایی می‌شود که با توجه به جوان بودن جامعه و استفاده زیاد از رایانه این اداره کل بر آن شده تا اطلاعات پرندگان ایران را در قالب سه نرم افزار مجزا تهیه و تدوین کند.

وی امکان بازدید رایگان از موزه تنوع زیستی و حیات وحش استان در ایام هفته محیط زیست، استقرار نخستین اتوبوس موزه سیار حیات وحش و تنوع زیستی در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها، تست رایگان خودرو توسط بخش پایش و آزمایشگاه اداره کل، بازدید از شهرک‌های صنعتی استان و بازدید از صنایع بزرگ مانند سیمان خاش و سیستان، دیدار با امامان جمعه و جماعت در سراسر استان و سایر مسئولان را از دیگر برنامه‌های هفته محیط زیست در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بیان کرد: اهدا خون در هفته محیط زیست توسط مدیرکل و کارکنان محیط زیست استان، انجام واکسیناسیون کارکنان یگان حفاظت استان، مانور خودروی یگان حفاظت در مناطق تحت مدیریت، برگزاری جلسه مشترک با سمن‌های زیست محیطی در زمینه خط مشی‌های زیست محیطی، برگزاری نشست خبری و مصاحبه خبری و حضور مدیرکل محیط زیست استان در برنامه‌های صدا و سیما، پاکسازی سواحل، پارک‌ها وهمکاری با پارکبان‌ها، برپایی کارگاهی آموزشی زیست محیطی در ادارات و اصناف در هفته محیط زیست و برگزاری کلاس آموزشی اسلحه شناسی برای محیط‌بانان یگان حفاظت استان از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته جاری برگزار می‌شود.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو