کد خبر: 253

تاریخ خبر:

جانشین قرارگاه نیروی زمینی سپاه شهید سجاد سراوان از برپایی بیمارستان صحرایی هم زمان با 24 خرداد در شهرستان سیب و سوران خبر داد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج : سرهنگ مهدی میرزایی، در جلسه شورای اداری فرمانداری شهرستان سیب وسوران اظهار داشیت: باگذشت ۵سال از ماموریت قرارگاه شهید سجاد در سراوان همواره برای خدمت رسانی به مردم منطقه آماده ایم.

وی افزود: امداد رسانی به مردم منطقه با۲ طرح بیمارستان صحرایی سیرکان و مهرستان انجام گرفته است و سومین بیمارستان صحرایی ۲۴خرداد به همت بسیج جامعه پزشکی استان و قرارگاه شهیدسجاد به مدت یک هفته در سیب وسوران برپا خواهد شد.

میرزایی بیان داشت: بنای این طرح مردمیاری و در زمان شهید شوشتری آغاز شد و با توجه به محرومیتی که بر این استان عارض شده است سپاه با تمام توان و بکارگیری تمامی امکانات درصدد رفع این محرومیت در منطقه است.

جانشین مرکز بهداری جنوب شرق کشور در این نشست اظهار داشت: این بیمارستان صحرایی شامل یک اتاق عمل ۲تخته، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی، سونوگرافی، بخش بستری زنان و مردان و سی تی اسکن است.

سرهنگ غلامعلی کفاش افزود: این بیمارستان صحرایی در محل دبیرستان پیامبر اعظم و مدرسه نمونه دهخدا مستقرخواهد شدو باید تمام تمهیدات لازم برای خدمات رسانی به مردم از قبیل آب مصرفی، سرویس بهداشتی، وسیله ایاب و ذهاب مراجعین، تامین امنیت مکان بیمارستان و فراهم نمودن مکانی برای اسکان بیمارانی که جایی برای اسکان ندارند، خون مصرفی بیمارستان وخط تلفن ثابت مهیا شود.

وی تصریح کرد:حضور نمایندگانی از مرکز بهداشت، فرمانداری، اداره برق و سایر ادارت و همچنین ماشین آتش نشانی در محل استقرار بیمارستان الزامی است.

وی تاکیدکرد: به همراه داشتن دفترچه بیمه روستایی جهت ارزیابی سابقه پزشکی بیماران و کارت شناسایی بیماران الزامی است و درصورت لزوم بیماران با فرم ارجاع به مراکز درمانی استان اعزام خواهند شد؛ اطلاع رسانی به عموم مردم باید به وسیله بخشداران، اعضای شوراها و پایگاه های مقاومت بسیج،مراکز خبری وتبلیغات در ورودی وخروجی شهرستان سیب وسوران وشهرستان های همجوارانجام گیرد.

وی افزود: شهرداری باید تمهیدات لازم برای خروج وازبین بردن زباله های عفونی بیندیشد ودرصورت لزوم از شهرداری هیدوج دراین زمینه استفاده شود.

سرهنگ کفاش خاطرنشان کرد: تاکنون۱۶بیمارستان صحرایی باکمک سازمان بسیج جامعه پزشکی برپا شده و۶۷۰ طرح مردمیاری یک روزه در روستاهای صعب العبور اجرا شده است.

عیسی زاده فرماندار سیب وسوران نیز یاداور شد: تمام تمهیدات لازم برای احداث بیمارستان صحرایی وخدمات رسانی به مردم فراهم شده است و همه ادارات شهرستان سیب وسوران در این زمینه از آمادگی کافی برخوردارند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو