کد خبر: 281

تاریخ خبر:

بیستمین دوره جام جهانی - برزیل؛

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران با تاکید بر اینکه بازیکنان تیم ملی نباید فکر کنند فقط عملکرد خوب مقابل حریفان کافی بوده واگر شکست بخورند اشکالی ندارد، گفت: اگر تیم ملی قبل از بازی با حریفان خود با این تفکر به میدان برود مطمئن باشید نتیجه نخواهیم گرفت.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از مهر: حسین فرکی اظهار داشت به نظر من روند آماده‌سازی تیم ملی در اردوهای مختلفی که برگزار شد، ایده آل نبوده و همه بازیکنان به صورت یکسان به شرایط بدنی ایده آل نرسیده‌اند چون  در اردوی آفریقای جنوبی بسیاری از بازیکنان اصلی تیم ملی در اختیار کادر فنی قرار نداشتند و در اردوی اتریش نیز به دلیل آنکه سه بازی تدارکاتی را برگزار کردیم امکان آن وجود نداشت که به بازیکنان از نظر بدنی فشار زیادی وارد شود.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا حریفان تدارکاتی تیم ملی مناسب بوده اند، خاطرنشان کرد: در این خصوص دو مسئله مطرح می شود. اول اینکه کی روش می خواست تیم ملی با حریفان مطرح بازی کند اما به دلایل مختلف این موضوع تحقق پیدا نکرد، دوم اینکه این حریفان تدارکاتی بر اساس طرح و برنامه کی روش انتخاب شده اند که مسئولان فدراسیون می توانند در خصوص این موضوع پاسخگو باشند.

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: اما از نظر من تیم ملی باید با تیم‌های مطرح جهان بازی می کرد حتی اگر مقابل آنها شکست می خورد و تحت فشار زیادی قرار می گرفت چون این موضوع کمک می کرد تا اعتماد به نفس بازیکنان بالا رفته و در جام جهانی در مواجهه با حریفان صاحب نام با استرس کمتری به میدان بروند.

فرکی در خصوص اینکه انتظار واقع بینانه جامعه از تیم ملی در جام جهانی چه باید باشد، خاطرنشان کرد: ما نباید انتظارات را از تیم ملی در جام جهانی بالا برده و بازیکنان و کادر فنی را تحت فشار روانی قرار دهیم. البته این بدان معنا نیست که تیم ما فکر کند فقط عملکرد خوب مقابل حریفان کافی بوده و اگر هم شکست بخورند اشکالی ندارد. من به صراحت اعلام می کنم اگر تیم ملی قبل از بازی با حریفان خود با این تفکر به میدان برود به طور حتم نتیجه نخواهد گرفت. در واقع از نظر من صرف اینکه خوب بازی کنیم و نتیجه نگیریم کافی نیست.

سرمربی تیم فولاد خوزستان در پاسخ به این پرسش که "آیا بهتر نبود کی‌روش تکلیف دروازه بان نخست تیم ملی را خیلی زودتر از اینها مشخص می کرد"؟، گفت: به نظر من کی‌روش باید دروازه بان اول تیم ملی را معرفی می کرد چون این موضوع باعث می شود تا اعتماد به نفس لازم در دروازه بان اول تیم ملی در نخستین بازی مقابل نیجریه بالاتر رفته و وی در شرایط فعلی فقط تمرکز خود را از نظر ذهنی بر روی تصویرسازی برای آن بازی قرار دهد.

وی در مورد شانس صعود تیم ملی از گروه F مرحله مقدماتی تصریح کرد: امیدوارم برخلاف دو دوره قبل جام جهانی، این بار تیم ملی در نخستین بازی خود موفق به کسب امتیاز شود چون گرفتن امتیاز از نیجریه شانس ما را برای صعود به مرحله بعد بسیار بیشتر خواهد کرد و در واقع این موضوع کلید صعود ما به مرحله بعد است.

فرکی در پاسخ به این پرسش که به عنوان مربی تیم ملی در جام جهانی 2006 چه خاطره قابل توجهی از آن رقابت ها دارید، گفت: متاسفانه من خاطره خوبی در جام جهانی 2006 آلمان ندارم. در آن جام جهانی مشکلاتی برای ما ایجاد کردند که باعث شد زحمات فدراسیون فوتبال، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال نادیده گرفته شده و در حق ما اجحاف شود. در واقع در آن زمان مسائل فوتبال و تیم ملی را آلوده به مسائل سیاسی کرده بودند.

 
ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو