کد خبر: 295

تاریخ خبر:

دبیر حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان:

دبیر حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: حزب موتلفه اسلامی از درون نهضت اسلامی برخاسته و بر محور ولایت و رهبری فقیه عادل، شایسته و اصلح استوار است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان، غلام‌محمد طاهری گفت: آمریکایی‌‌ها در سال 1343 در راستای سرکوب نهضت انقلاب اسلامی توسط شاه و حسنعلی منصور به تصویب کاپیتولاسیون اقدام کردند و امام خمینی (ره) در سخنرانی معروف خود در چهارم آبان‌ماه همان سال فرمودند که «عزت ما پایکوب شد».

وی افزود: موتلفه اسلامی با توجه به این سخنرانی و اعلام خطر حضرت امام (ره) اعلامیه رهبر کبیر انقلاب اسلامی درباره کاپیتولاسیون را در تهران و اکثر نقاط ایران پخش تا همه مردم از نظرات حضرت امام (ره) در رابطه با کاپیتولاسیون آگاه شوند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: موتلفه اسلامی همچنین به تبعیت از امام خمینی (ره) گروه مسلحانه را تشکیل داد.

وی تصریح کرد: اعضای موتلفه اسلامی سه ماه بعد از سخنرانی تاریخی حضرت امام (ره) در اول بهمن‌ماه سال 1343 مطابق با 17 ماه رمضان در عملیاتی به نام بدر حکم الهی را درباره حسنعلی منصور اجرا کردند.

این مسئول گفت: مقاومت شجاعانه و سخنان روشنگرانه اعضای موتلفه اسلامی در پی دادگاه رژیم منحوس پهلوی و حمایت مراجع تقلید و روحانیت در ایران و عراق موجب شد کاپیتولاسیون آمریکایی شاه و منصور در ایران متوقف بماند.

طاهری خاطرنشان کرد: به همین دلیل رژیم ستمگر طاغوت چهار یار موتلفه اسلامی «محمدصادق امانی، محمد بخارایی، رضا صفارهرندی و مرتضی نیک‌نژاد» را پس از محاکمه‌ای کاملاً مخفی در سحرگاه 26 خرداد 44 به شهادت رساند.

وی عنوان کرد: موتلفه اسلامی با نظر مبارک امام خمینی تاسیس شد و امروز نزدیک به 50 سال است که در خط امام و فقاهت و روحانیت اسلام و در خدمت مردم خداجو و آگاه ایران به تلاش و جهاد و تقدیم خدمت همت گماشته است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: زمینه پیدایش موتلفه از بستر قدرت احزاب غربی نیست از درون نهضت اسلامی و ضداستعماری و ضداستبدادی بر محور ولایت و رهبری فقیه عادل شایسته و اصلح است و خواستگاه آن طبقه یا قشر یا صنف خاصی نیست بلکه از درون توده‌های مردم متعهد به اسلام برخاسته است.

طاهری با بیان اینکه انگیزه موتلفه کسب قدرت و سلطه نیست بلکه کسب رضای خدا و انجام وظیفه و تکلیف شرعی و ملی بر حاکمیت قانون متکی به اسلام ناب محمدی (ص) است، گفت: هدف موتلفه برقراری حاکمیت ارزش‌های انقلاب اسلامی بر هر فرد و جمع و جامعه است و استقرار نظام عدالت اسلامی در زمینه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امور دفاعی و در نهایت کار در راستای تشکیل حاکمیت جهانی عدل اسلامی و تشکیل جامعه نمونه اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: در سال‌های انقلاب موتلفه همه کار خود را بر اساس تکلیف الهی با رعایت مبانی شرعی و دقت عدم مغایرت با شرع و در تبعیت از اصل مترقی ولایت فقیه عادل و نظارت فقها و روحانیت متعهد اسلام انجام داده و پس از پیروزی انقلاب نیز بر محور ولایت فقیه و قانون اساسی جمهوری اسلامی و مصالح و منافع نظام و کشور پر افتخار ایران و ملت بزرگوار این سرزمین کهنسال حرکت کرده و حرکت آن‌ها ادامه خواهد داشت.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو