کد خبر: 299

تاریخ خبر:

سرمربی تایلندی تیم ملی سپک تاکرای ایران با بیان اینکه این تیم در جام جهانی مدال می گیرد، گفت: اگر شرایط و امکانات مهیا باشد ایران را به یکی از قدرت های درجه اول سپک تاکرای جهان تبدیل خواهم کرد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از ایرنا. ˈسومکیت سانگ ساتینونˈ: ایرانی ها فیزیک و استعداد بسیار خوبی برای سپک تاکرا دارند و من عاشق ایران و ایرانی ها هستم و کار کردن با این جوانان مستعد را دوست دارم.

وی گفت: بازیکنان ایرانی بسیار چالاک، جنگنده و باهوش هستند و اگر شرایط تمرین و مسابقات روز دنیا را در دستور کار خود قرار دهند، دستیابی به مدال در رقابت های جهانی و بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی میسر خواهد بود.

این مربی تایلندی افزود: من برای نخستین بار در سال 2009 به ایران آمدم و پس از 3 ماه تمرین با تیم هوپ تاکرا ایران در رقابت های داخل سالن آسیا به مدال دست یافتیم.

سومکیت که در روز چهارشنبه هفته گذشته به اردوی تیم ملی ایران در گنبدکاووس پیوسته و در مدت چند روز ارتباط بسیار خوبی با ورزشکاران پیدا کرده بود، گفت: من پس از کار در ایران به کره جنوبی رفتم و هم اکنون این کشور در سپک تاکرا حرف های بسیاری برای گفتن دارد و پس از آن نیز هدایت تیم ملی اندونزی را بر عهده گرفتم که یکی از بهترین های سپک تاکرا است.

سرمربی تیم ملی درباره نحوه آماده سازی تیم ملی سپک تاکرا ایران گفت: برای موفقیت و نیز افزایش سطح آمادگی فقط تمرین و برگزاری اردو کافی نیست و بلکه برای شناخت تیم، بازیکنان و نقاط ضعف و قوت آنها باید بازی های تدارکاتی با تیم های قدرتمند مثل تایلند و مالزی برگزار شود.

سومکیت اظهار داشت: فدراسیون انجمن های ورزشی و انجمن سپک تاکرای ایران قول دادند از من حمایت کنند و از بنده موفقیت و مدال می خواهند و من نیز برنامه های خود را به آنها اعلام کردم. 

او افزود: اردوی خوبی را در گنبدکاووس برگزار کردیم و تا زمان شروع رقابت های جهانی در تایلند یک اردوی تدارکاتی 2 هفته ای دیگر و نیز سفر به تایلند و انجام چند بازی دوستانه در برنامه من است و همچنین باید از یک کشور قدرتمند مثل مالزی برای حضور در ایران و انجام بازی تدارکاتی دعوت کنیم. 

وی در خصوص کیفیت اردوی گنبدکاووس گفت: من روزهای آخر اردو به گنبدکاووس آمدم ولی با توجه به امکانات خوبی که در اختیار ما قرار گرفت و از طرفی به خاطر تمرینات خوب، بازیکنان در شرایط مطلوبی قرار دارند.

اردوی تدارکاتی تیم ملی سپک تاکرای ایران که از روز یازدهم خرداد ماه به میزبانی سالن شهدای سید آباد گنبدکاووس آغاز شده بود روز شنبه به پایان رسید.

رقابت های سپک تاکرای جام جهانی به میزبانی کشور تایلند در مرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو