کد خبر: 332

تاریخ خبر:

آیت الله حسینی بوشهری:

خطیب نماز جمعه قم گفت: ما هیچ طرح مشترکی برای حمایت از عراق با آمریکایی ها نخواهیم داشت و معتقدیم آمریکا رای همه فتنه ها است و چنین همراهی امکانپذیر نخواهد بود.

به گزارش «زاهدان نیوز»: آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهری حضرت معصومه(س) برگزار شد با اشاره به تحولات اخیر کشورعراق گفت: امروز بخشی از استان‌های عراق در اختیار نیروهای داعش است که البته اینها اجیر شده هستند و بزرگ کردن آنها کار درستی نیست.

وی با بیان این که تحولات عراق با توافق پشت پرده در حال رخ دادن است افزود: اگر این گونه نبود چطور ممکن است عده ای وارد شهر موصل شوند و تیری شلیک نشود و استاندار فرار کند و نیز 50 هزار نفر از ارتش محل خدمت خود را ترک کنند. مجموع این اتفاقات چیزی جز توطئه را نشان نمی‌دهد.

خطیب نماز جمعه قم گفت: با فتوای مرجعیت حضور جوانان رشید عراق از شیعه و سنی، تدابیر دولت عراق در این زمینه و عزل فرمان‌هان خائن ارتش و جایگزین کردن آنها با نیروهای انقلابی این توطئه‌ها خنثی می‌شود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: آنها در سوریه متحمل شکست سنگینی شدند و برای این که بخواهند بر این شکست خود سرپوش بگذارند وارد عراق شدند اما بدانند که پیروزی نهایی نصیب ملت عراق خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به این که عراق یک خطای استراتژیک داشته است افزود: اعتماد بیش از اندازه به نیروهای بعثی و مسئولیت دادن آنها در ارتش خطای استراتژیک بزرگی بود که امروز شاهد خیانت این افراد به کشور عراق هستیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: هدف نیروهای داعش تکمیل کردن طراحی‌های دشمنان است و آنها جنایات فجیعی را انجام می‌دهند تا چهره زشت و کریهی از اسلام را به دنیا نشان دهند و اسلام هراسی را تقویت کنند.

وی تصریح کرد: ما در هیچ طرح مشترکی برای مساله عراق با آمریکایی ها همکاری نخواهیم کرد و اگر کسی مطرح کند ایران و آمریکا برای حمایت از عراق با یکدیگر همکاری می کنند این امر هیچگاه اتفاق نخواهد افتاد چرا که معتقدیم آمریکا راس همه فتنه ها است.

آیت‌الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به در پیش بودن هفتم تیرماه سالروز شهادت دکتر بهشتی اظهار داشت: ایشان انصافاً وقف اسلام بودند و با دانش، تجربه و برنامه ریزی در مسیر خدمت به مردم تلاش کردند.

وی افزود: شهادت دکتر بهشتی جنایت و قساوت دشمنان را نشان داد و از طرفی نشان داد که انقلاب اسلامی دارای پشتوانه های عظیمی است که از دست رفتن شخصیت های بزرگ این انقلاب را از بین نخواهد برد بلکه مقتدرتر می‌کند.

امام جمعه قم با بیان این که قوه قضائیه یکی از ارکان مهم نظام جمهوری اسلامی است عنوان کرد: بخش مهمی از اهداف نظام از سوی قوه قضائیه تحقق می یابد و مردم از دستگاه قضا امنیت اخلاقی، اجتماعی و استقرار عدالت را انتظار دارند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان این که تلاش دستگاه قضا باید در جهت پیشگیری از وقوع جرم باشد افزود: رسیدگی به تخلف و جرم وظیفه قوه قضائیه است اما این قوه باید به گونه ای برنامه ریزی کند تا جرمی نرخ ندهد.

حسینی بوشهری با تاکید بر استفاده دستگاه قضا از فناوری های نوین، کاهش زمان و فرآیند دادرسی را یکی از دغدغه های مردم برشمرد و افزود: امروز فرآیند دادرسی ها طولانی است و باید زمان رسیدگی به پرونده ها کم شود و همچنین رویکرد حبس زدایی و مجازاتهای جایگزین باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به آمار بالای معتادین در جهان و کشور ایران اظهار داشت: سن اعتیاد هم رو به کاهش است و شاهد روی آوردن جوانان و نوجوانان به مواد مخدر هستیم و استفاده از مواد مخدر صنعتی هم در حال افزایش است و از طرفی زنان نیز به سمت اعتیاد کشیده شده اند که آمار بالای زنان معتاد نشان از نگرانی جدی در این عرصه دارد و رسانه ملی باید در راستای آگاهی مردم از عوارض خطرناک مواد مخدر برنامه سازی های مستمری داشته باشد.

خطیب نماز جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ادامه مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 افزود: این مذاکرات وارد نگارش متن پیش‌نویس شده است اما به خاطر زیاده خواهی غربی ها کار به سختی پیش می‌رود.

وی افزود: مذاکره کنندگان مورد اعتماد نظام هستند اما باید خطوط قرمز را رعایت کنند و دشمن هم باید سر عقل بیاید و از فرصت طلایی حسن نیت ایران استفاده کند چرا که در نهایت آنها ضرر خواهند کرد نه ملت ایران.

آیت ‌الله حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر از ملت ایران در خصوص برگزاری باشکوه مراسمات نیمه شعبان اظهار داشت: از دست اندر کاران حریم کریمه اهل‌بیت(ع) و مسجد مقدس جمکران و از همه مسئولان استان و شهرداری قم که انصافاً کارستانی از خدمات در این ایام انجام داده اند تشکر و قدردانی می کنم.

وی در ادامه با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان نیز گفت: در این ماه مقامات انسان بالا می‌رود و در روایات داریم اگر کسی شش خصوصیت و ویژگی را در ماه رمضان داشته باشد گناهان او مورد آمرزش قرار می گیرد که این شش ویژگی شامل حفظ دین و جلوگیری از آلوده شدن، به جا آوردن صله رحم و عدم آزار همسایگان، رعایت حقوق برادران و عدم تجاوز از مرزهای الهی است.

وی همچنین با اشاره به فرارسیدن 31 خرداد سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران اظهار داشت: شهید چمران شخصیتی بی ادعا، خدوم و مسئولیت پذیر بود که در طول دوران جنگ با تشکیل ستاد جنگهای چریکی صدمات مهلکی به دشمن وارد کرد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور افزود: شهید چمران با داشتن درجه علمی بالا اما همانند سربازی عادی در صحنه جنگ حضور داشت و با عزت و تعهد به اسلام جان خود را اهدا کرد و با آبرو به پیشگاه خداوند رفت.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو