کد خبر: 336

تاریخ خبر:

گفت و گو با مدیرکل تربیت بدنی استان؛

مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان از کمبود سهیمه جذب نیرو و تکذیب اخبار مرتبط با این سازمان در استان خبر داد.

به گزارش «زاهدان نیوز: به نقل از  عصر هامون، طی خبری که در یکی از پایگاه های خبری استان مبنی بر زمین چمن مصنوعی 70 میلیاردی بلا استفاده در زاهدان منتشر شد  طی گزارشی از ایشان جویای جریانات شدیم.

کمبود اعتبار و نیرو بزرگترین مشکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان
دادخدا شاهوزهی مدیر کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در  ادامه گفت و گو  ضمن رد خبر منتشر شده در خصوص زمین چمن مصنوعی، اظهار داشت : تصویر مربوطه از زمین آسیب دیده در آن پایگاه خبری مربوط به زمین کریکت می باشد که قسمت فاقد چمن آن در مسابقات کریکت را پیج می گویند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه دهکده ورزشی یک مکان ورزشی است و درهای آن باید فقط برای ورزشکاران باز باشد افزود: از آنجایی که زاهدان مکان تفریحی مناسبی ندارد بنده درهای دهکده ورزشی زاهدان را برای عموم مردم باز کرده ام و هر از چند گاهی نیز به مناسبت های مختلف جشنواره پرواز بادبادک ها در این مکان برگزار می شود.
شاهوزهی با اشاره به اینکه برخی پایگاه های خبری به عدم تمیز بودن این زمین اشاره کرده است بیان کرد: عدم تمیزی این مکان نیازی به رسانه ای کردن نداشته بلکه خبرنگار مربوطه باید جهت پاسخگویی به ما مراجعه می کرده تا بنده به ایشان متذکر می شدم که ورزش و جوانان استان کمبود اعتبار و نیرو دارد.

وعده هایی که در حد حرف باقی ماند
مدیر کل ورزش و جوانان گفت:" تا کنون چند مسابقه ورزشی کشوری در طول 6 سال افتتاح در این زمین 70 میلیاردی برگزار شده است" افزود: برگزاری مسابقات کشوری ابتدای امر نیاز به داشتن یک تیم دسته یک کشوری دارد و دوم اعتبار نیاز است که دعوت از تیم های کشور جهت مسابقات در این سالن همه اش برای سازمان ورزش و جوانان استان هزینه بر است .
وی در ادامه در پاسخ به خبرنگار ما" یکی از وعده های روز افتتاحیه تشکیل یک تیم لیگ برتری در استان بود" ضمن تایید بیان کرد: از این حرف ها زیاد زده شده است.
شاهوزهی با اشاره به اینکه داشتن یک تیم دسته یک لیگی نیاز به هزینه 4 -5 میلیاردی دارد ادامه داد: تا کنون بخش خصوصی هیچ کمکی نکرده است و حتی بنده به نماینده های استان در خواست دادم که در کشور ورزش استان را به صورت ویژه ببینند.
وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه تا کنون اعتبار مناسبی نداشته ایم ولی 36 تیم در لیگ های کشور داریم.
وی بیان کرد: زمانی که بنده به عنوان مدیر این اداره انتخاب شدم تنها 4 تا 5 تیم لیگ برتری داشتیم در حالی که در حال حاضر 12 تیم لیگ برتری در استان فعال هستند.

هدیه "عزیزی خادم" به دست هیات فوتبال استان نرسید
شاهوزهی در پاسخ به سوال " عزیزی خادم عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال سال پیش و پس از صعود تیم ملی به جام جهانی برزیل پاداش صعود خود به این رقابتها را برای هزینه در فوتبال سیستان و بلوچستان، اهدا کرد آیا این هزینه به هیات فوتبال استان رسید" ضمن رد این مطلب گفت: تا کنون هیچ مبلغی به تربیت بدنی استان در این خصوص تعلق نگرفته است.

 

سالانه 500 میلیون تومان اعتبار به ورزش استان اختصاص می یابد
وی در خصوص مبلغ های اختصاص یافته سالانه از کشور به حوزه ورزش استان گفت: سالانه 400 تا 500 میلیون تومان اعتبار به ورزش استان اختصاص می یابد که این هزینه برای استانی که به اندازه 11 استان وسعت دارد مبلغ ناچیزی است .
وی ادامه داد: 500 هیات ورزشی در استان فعال هستند که اگر بخواهیم سالانه یک مسابقه استانی هم برگزار کنیم به اندازه یک مسابقه کشوری هزینه بر است.
شاهوزهی بیان کرد: از بخش خصوصی در آمد زایی نداریم تمام در آمد سالن های شنا صرف هزینه خود سالن می شود.

صحبت های ضد و نقیض مسئولین ورزش و جوانان
مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه افزود: با وجود اعتبارات کم تا کنون هیچ تیمی نبوده که جهت اعزام به مسابقات در خواست اعتبار کرده باشد و اعزام نشده باشد.
وی در خصوص اینکه " آیا همه تیم های استان که درخواست کرده باشند اعزام شده اند؟" افزود: تمام تیم های ورزشی که المپیکی شرکت می کنند امکان ندارد اعزام نشده باشند گاها شاید یک تیم سبکی امده باشد با این حال در حد امکان کمک کرده ایم.
شاهوزهی در ادامه در خصوص اینکه ، سال گذشته کیاسی سرپرست هیئت نابینایان استان ازانصراف تیم گلبال در لیگ برتر باشگاه های کشور به دلیل نبود اسپانسر و عدم همکاری سازمان ورزش و جوانان گله کرده بودند دلیل عدم همکاری با این تیم چه چیز بوده است؟" بیان کرد: مسئول هیئت به بنده جهت دریافت اعتبار مراجعه نکرده اند از سوی دیگر گلبال سالن ورزشی و شنای مختص به خودش را دارد.
گفته های مدیر ورزش و جوانان در حالی است که علیرضا کیاسی سرپرست هیئت نابینایان استان سال گذشته یکی از مشکلات اصلی این تیم را نداشتن سالن اختصاصی این هیئت عنوان کرده بود و افزود: داشتن سالن اختصاصی نه تنها باعث تمرین بدون دردسر اعضای این هیئت می شود بلکه بخشی از مشکلات مالی این هیئت را برطرف می کند.

107 پروژه نیمه تمام در استان وجود دارد
وی در خصوص مشکلات سالن ورزشی محمد آباد منطقه سیستان افزود: مبلغ اختصاص یافته به استان سالانه کم می باشد با وجود 500 هیات ورزشی و اعزام آنها هزینه ای برای سایر موارد باقی نمی ماند گاها حتی اتفاق افتاده است که هیچ اعتباری نداشته ایم.
شاهوزهی با اشاره به اینکه 107 پروژه نیمه تمام در کل استان داریم خاطر نشان کرد: هیچ بودجه ای برای تکمیل این پروژه ها نداریم و تا کنون هیچ یک از نمایندگان هزینه ای برای این سازمان دریافت نکرده است .
مدیر کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: کمبودات استان ما تاریخی است و ورزش یک آیتم از برنامه اجتماعی استان است.
وی افزود: سال 84 که این پست به بنده محول شد سرانه فضای سبز استان برای هر نفر 19/5 سانتیمتر بود در حالی که اکنون 58/5 سانتیمتر است که 10 سانتیمتر با متوسط کشوری فاصله دارد.


مدیر ورزش و جوانان: گلبالی ها چگونه من را با آن چشمانشان دیده اند
شاهوزهی" برخی قهرمانان طی تماس هایی که با پایگاه خبری ما داشتند از عدم تجلیل از قهرمانان و پیشکسوتان گله مند بوده دلیل عدم تجلیل در این هشت سال مدیریت شما چه بوده است؟" افزود: از قهرمانان و پیشکسوتان زمانی که بودجه ای بوده تجلیل شده است شاید یک مراسم ویژه همه قهرمانان برگزار نشده باشد ولی به صورت موردی از قهرمانان تجلیل شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان در ادامه در پاسخ " یک قهرمان مسابقات کشوری گلبال به پایگاه خبری ما گفت سال گذشته تیم گلبال استان نایب قهرمان مسابقات کشوری شد اما کسی از مسئولین نه تنها برای تجلیل از بچه ها ی تیم در دفتر هیئت حضور نیافت بلکه همزمان با روزهای بازگشت تیم گلبال از مسابقات یک تیم ورزشی دیگر نیز از مسابقات برگشته بود که مدیر ورزش و جوانان به استقبال آنها رفته است گفت: ایشان چگونه من را با ان چشمانش دیده است! با این حال من چنین روحیه ای ندارم که از یکی تقدیر و از دیگری نکنم احتمالا مسئول هیئت گلبال در این خصوص چیزی به من نگفته است.

حذف سهمیه جذب ورزشکاران در سازمان ورزش و جوانان
وی در مورد اینکه ماه گذشته خبری در خروجی برخی سایت های کشور قرار گرفت با این عنوان که (مربی تیم کریکت جمهوری اسلامی ایران بنزین فروشی می کند) آیا شان شخصی که برای این کشور افتخار آفریده بنزین فروشی در کنار خیابان است؟" بیان کرد: ورزش و جوانان استان تا جایی که توانسته رییسی را کمک کرده طی نامه نگاری هایی هم که با استانداری داشته اند استاندار نامه ایشان را برای من فرستادند با این حال ایشان باید استخدام شوند که متاسفانه ما مجوز استخدام نداریم قبلا سهمیه ای برای جذب ورزشکاران داشتیم ولی الان این سهمیه وجود ندارد.

تکذیب گفته های یوسف دهمیری توسط مدیر کل ورزش و جوانان
مدیر کل ورزش و جوانان در پایان در پاسخ به این سوال که در برخی سایت های استان بیان شده که شما خطاب به یوسف دهمیری قهرمان دو و میدانی ایران، وی را "هیولا" خطاب کرده اید  گفت: من چنین چیزی به ایشان نگفته ام.
وی ادامه داد: ایشان قهرمان دو و میدانی است و مدرکشان دیپلم است با این وجود وقتی به بنده برای کار مراجعه کردند با برخی دوستان هماهنگ کردم تا ایشان مشغول به کار شوند با این حال اجازه جذب نداریم .

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو