کد خبر: 360

تاریخ خبر:

معاون اول رئیس‌جمهور با بیان این مطلب گفت: برای مقابله با مواد مخدر برنامه توسعه‌ای جدی در دستور کار داریم

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از «نسیم»، اسحاق جهانگیری معهاون اول رئیس جمهور در مراسم امحای 50 تن مواد مخدر در تهران، با بیان اینکه برای مقابله با مواد مخدر برنامه توسعه‌ای جدی در دستور کار داریم، اظهار داشت: پیش‌نویس این برنامه مبتنی بر نیروی انسانی سالم، خلاق و کارآمد است که برای صیانت از آن در برابر اعتیاد، یک تکلیف انسانی و اسلامی بر عهده همه دستگاه‌های کشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های کشور باید مبارزه اجتماعی با مواد مخدر و صیانت از سرمایه انسانی را در اولویت قرار دهند، گفت: آموزش و پرورش، صدا و سیما و تمام نهادهای آموزشی باید آموزش‌های خود را برای پیشگیری از اعتیاد در جامعه گسترش دهند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: یکی از منابع مالی جبهه‌های تروریستی در جهان که امنیت جهانی را به خطر انداخته است، قاچاق مواد مخدر است؛‌ بر این اساس، مجامع بین‌المللی باید دراین مسیر به وظیفه خود به صورت جدی عمل کنند.

جهانگیری در پایان خاطرنشان کرد: طی 10 سال گذشته و از زمان حضور نیروهای ناتو در افغانستان، کشت مواد مخدر نه تنها کاهش نیافته که به صورت صعودی و چشمگیر افزایش یافته است؛ این مسأله نشان‌دهنده آن است که این‌ها یا مشوق کشت خشخاش هستند یا توانایی توقف آن را ندارند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو