کد خبر: 373

تاریخ خبر:

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه:

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه با تاکید بر لزوم توجه بیشتر دانشگاه‌ها به رشته حقوق گفت: پرورش قضات در کشور باید افزایش یابد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از فارس، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهدای هفتم تیر در سالن اجتماعات نهاد رهبری در امور اهل سنت زاهدان اظهار داشت: باید تلاش شود تا جمعیت قضایی استان به سمت جمعیت قضایی پایدار سوق پیدا کند.

وی با تاکید بر توجه به رشته حقوق در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: در سیستان و بلوچستان باید دانش حقوق جدی گرفته شود و دانشجویان برای منصب قضا پرورش پیدا کنند.

امینی بیان کرد: دستگاه قضا از خروجی دانشگاه و حوزه استفاده می‌کند و با توجه به اینکه در سطح استان سیستان و بلوچستان تعداد قضات بومی اندک است باید از بین دانشجویان رشته حقوق خروجی قاضی داشته باشیم.

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه با تاکید بر بالا بردن طول ماندگاری قضات در استان گفت: کارکرد قوه قضاییه به قضات آن بستگی دارد که هرچه به قضات توجه شود کارکرد دستگاه ارتقا می‎یابد.

وی در ادامه بر هماهنگی و همکاری سایر قوا تاکید کرد و گفت: توجه دادن مخاطبان دستگاه‌های دیگر به دستگاه قضا امری مهم و اجرای عدالت مستلزم استقلال قاضی است.

امینی گفت: سال گذشته نزدیک به 200 هزار پرونده در دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان رسیدگی شده که 50 هزار از این پرونده‌ها مربوط به شوراهای حل اختلاف بوده است.

وی گفت: تلاش برای ایجاد امنیت عمومی در دستگاه قضایی در حال انجام است و با توجه به نقش و جایگاه قاضی باید این جایگاه در سطح جامعه حفظ شود.

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: همکاری و همیاری همه دستگاه‌ها باید معطوف به این شود که شاخص‌های پیشرفت و کارآمدی ارتقا یابد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو