کد خبر: 4319

تاریخ خبر:

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه بعد از طرح تحول نظام سلامت، 16 هزار نفر بکارگیری شدند که با وضعیت موجود حدود 26 هزار پرستار دیگر در کل کشور مورد نیاز است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایسنا، منطقه سیستان و بلوچستان، محمد میرزابیگی در دیدار با پرستاران در زاهدان با بیان این مطلب افزود: باید با پرستاران به طریقی برخورد شود که مردم و بخصوص بیماران احساس امنیت کنند.

 وی با اشاره به اینکه نباید تنها به کارشناسان پرستاری لقب پرستار داد تصریح کرد: تمام افرادی که در لباس خدمت به بیماران خدمات ارائه می کنند جزیی از جامعه پرستاری هستند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت اجرای بسته ی تحول آموزش پرستاری، موافقت جهت صدور پروانه صلاحیت حرفه ای پرستاری تا سال آینده، افزایش ظرفیت پذیرش دانشکده ها تا دو برابر،  افزایش کارانه از 16 تا  29 درصد را از مهمترین اقدامات معاونت پرستاری وزارت بهداشت عنوان کرد و ادامه داد: با انجام این کارها بدنبال سه هدف کلی و کمی پرستاران در برنامه ششم توسعه شامل شاخصهای ملی، پرستاری جامعه نگر و صلاحیت های حرفه ای هستیم که باب جدیدی پیش روی جامعه پرستاری خواهد گشود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت در ادامه با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه"سیمای پرستار را به جامعه معرفی کنیم" از ساخت سریال 50قسمتی پرستاران که مرحله جمع آوری اطلاعات اولیه آن به اتمام رسیده است خبر داد که با تشویق پرشور حاضرین و پرستاران همراه بود.

علی اوسط هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم گفت: پس از طرح تحول نظام سلامت میل رجوع به بیمارستانهای دولتی افزایش داشته که باز هم شاهد تلاشهای کادر پرستاری هستیم.

وی گفت : دولت تدبیر و امید با وجود برخی  مشکلات اقتصادی، اولویت اول خود را سلامت مردم قرار داده است تا با فراهم نمودن امکانات درمانی آرامش مردم را رقم بزند.

وی ادامه داد: با الگو گیری از حضرت زینب (س) فرهنگ زیبای ایثار و گذشت را ترویج دهیم و سختی ها را بر مردم آسان کنیم که قطعا با توان بالای پرستاران محقق خواهدشد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو