کد خبر: 449

تاریخ خبر:

دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: عده‌ای تصور می‌کنند که استیضاح فرجی‌دانا سمت و سویی سیاسی دارد، درحالی‌که هرگز چنین نیست واین استیضاح با هدف تامین حقوق ملت است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از فارس، عباس مقتدایی امروز پیرامون جدی شدن بحث استیضاح وزیر علوم دولت یازدهم در مجلس و تقدیم کردن درخواست استیضاح با امضای 50 نماینده مجلس اظهار کرد: عده‌ای تصور می‌کنند که استیضاح فرجی‌دانا سمت و سویی سیاسی دارد، در حالی‌ که هرگز چنین نیست و این استیضاح با هدف تامین حقوق ملت است.

وی با بیان اینکه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس طی جلسات متمادی و با نگاه تخصصی و همچنین اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در وزارتخانه مهم علوم به این نتیجه رسید که گویی تذکرات قبلی مجلس و نمایندگان ملت که برخاسته از خواست و مطالبه ملت ایران است توسط مسئولان امر در وزارت علوم و شخص وزیر مورد اثر واقعه نشده، گفت: درخواست نمایندگان و به خصوص کمیسیون آموزش مجلس بر استیضاح وزیر شد.

*روند عزل و نصب های اخیر در وزارت علوم باعث نگرانی نمایندگان است

عضو کمیسیون آموزش مجلس در تشریح و تبیین اهم دلایل استیضاح فرجی دانا از سوی نمایندگان ملت عنوان کرد: عملکرد وزیر علوم از زمان تصدی‌گری وی بر کرسی ریاست وزارت حساس، مهم و سرنوشت‌ساز علوم باعث نگرانی‌های زیادی شده است.

وی توضیح داد: عزل و نصب‌ها در این وزارت خانه، گماشته شدن افرادی در سمت معاونت‌های وزارت علوم و همچنین انتصاب افراد جدید به سرپرستی دانشگاه‌های مهم کشور که عمدتاً از افراد فعال در فتنه 88 بوده و یا به‌ نوعی با سکوت خود مهر تأییدی بر حرکت خائنانه سران فتنه زدند، با وجود تذکرات چندباره نمایندگان مجلس مهم‌ترین دلیل استیضاح وزیر علوم است.

مقتدایی ابراز کرد: عدم پاسخگویی مناسب و منطقی به درخواست‌ها و سؤالات نمایندگان مجلس و همچنین پرهیز از ایجاد شائبه‌ها و حاشیه‌های سیاسی ـ جناحی فراوان در اطراف وزارتخانه و فاصله گرفتن از آنچه مأموریت حقیقی این وزارتخانه است از دیگر دلایل نمایندگان مجلس برای استیضاح فرجی‌دانا است.

وی در پایان با اشاره به افزایش رایزنی‌ها و مذاکرات فی‌مابین نمایندگانی از سوی دولت و وزارت علوم با هیئت ‌رئیسه مجلس گفت: موضوع تحویل استیضاح وزیر علوم به هیئت‌رئیسه با جدیت بیشتری از سوی امضاکنندگان در طول 10 روز گذشته دنبال شده است و همین امر سبب شده تا وزیر علوم و معاونان، این احساس را داشته باشند که موضوع استیضاح به ‌عنوان یک موضوع جدی از سوی مجلس در حال پیگیری است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو