کد خبر: 7189

تاریخ خبر:

سنجش صداقت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، اشرفی ضمن تایید تخلف صورت گرفته در استخدام های غیرقانونی اخیر استانداری از جمله تایید استخدام خارج از قاعده فرزند معاون امنیتی استاندار...

در ادامه پی گیری ها و مصاحبه مورخ ۱۹ تیر ۱۳۹۶ عصر هامون با معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، اشرفی ضمن تایید تخلف صورت گرفته در استخدام های غیرقانونی اخیر استانداری از جمله تایید استخدام خارج از قاعده فرزند معاون امنیتی استاندار ، وعده اصلاح، جبران و برگزاری آزمون استخدامی در مردادماه با طی مراحل قانونی استخدامی برای جذب " بهترین ها "  را داد !؟

 

در این میان مردم انتظار چند اقدام اساسی را از استاندار دارند :

لغو استخدامی تمام افراد فوق و شرکت همه در آزمون استخدامی وعده داده شده با شرایط برابر، زیرا اگر آزمون واقعی برگزار شود تضمینی برای پذیرفته شدن و ادامه فعالیت تمام افراد فعلی نخواهد بود .

معرفی مسولان و آمران متخلف در این زمینه و برخورد قانونی با آنان

 

  با توجه به تخلف محرز انجام شده و حساسیت جامعه نسبت به این پرونده، آزمون فوق باید حتما توسط نهاد مستقل از استانداری مانند سازمان سنجش و آموزش کشور برگزار گردد تا ابهامی در سلامت برگزاری آزمون نباشد.

 

مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری آزمون استخدامی استانداری نیز باید با رعایت الزامات و فرآیندهای قانونی از جمله فراخوان عمومی و نشر آگهی استخدام در روزنامه های کثیرالانتشار استان باشد تا امکان شرکت و رقابت همگان فراهم شود.

اعلام عمومی و شفاف نتایج کتبی و اسامی پذیرفته شده گان و طی مراحل مصاحبه و گزینش پذیرفته شدگان به صورت شفاف و بدون اعمال نفوذ و فشار مسولان ذینفع

 

مردم اکنون منتظرند ببینند استانداری که نهادی حاکمیتی و مسئول نظارت بر اجرای قانون توسط سایر دستگاه های اجرایی استان است پس از تخلف محرز صورت گرفته و وعده جبران استاندار و معاونش چگونه عمل می نماید و آیا آزمون فوق واقعا قرار است طبق وعده سکینه اشرفی " بهترین ها " را جذب کند یا تنها به صورت نمایشی و وجه قانونی دادن به استخدام وابستگان مسولان استانداری است؟

 

مسلما این تنها یک آزمون استخدامی معمولی نخواهد بود بلکه آزمون و محک سختی برای سنجش صداقت و قانون مداری استاندار دولتی است که همواره دولت پیشین را به قانون گریزی متهم و خود و این دولت را قانون مدار معرفی می کند. هاشمی پیشتر در نشست خبری چند ماه قبل ادعا کرد از این استخدام اطلاعی نداشته و حتماً دستور بررسی می دهد و اگر ثابت شود تخلف صورت گرفته قطعا استخدام ها لغو و با متخلفان برخورد خواهد شد.

در ماه های آینده مشخص خواهد شد استاندار طبق وعده خود به قانون پایبند خواهد ماند و با متخلفان برخورد خواهد کرد یا چشم خود را بر قانون شکنی و تخلف معاونین و برخی از افراد دفتر خود بسته و در حمایت از  آنها بی تفاوت از این قضیه عبور می کند؟/ عصرهامون

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو