کد خبر: 842

تاریخ خبر:

در اطلاعیه نماینده مردم سیستان آشکار شد

این اطلاعیه با اشاره به قول‌های استاندار و مسؤولان وزارت علوم، آشکار می‌سازد که برای پس گرفتن این امضا تلاش‌های زیادی شده و حتی علی‌اوسط هاشمی نیز وارد میدان شده و وعده‌هایی را برای متقاعد کردن نماینده زابل داده است.

به گزارش زاهدان‌نیوز، حلیمه عالی نماینده مردم شریف منطقه سیستان در مجلس شورای اسلامی که دیروز اقدام به پس گرفتن امضای خود برای استیضاح وزیر علوم گرفته بود، طی اطلاعیه‌ای به برخی از دلایل، جزییات و موارد مهم دخیل در این قضیه اشاره کرد که توجه به آنها عمق ارتباطات و تلاش‌ها برای لغو این استیضاح را روشن می‌کند.

این اطلاعیه با اشاره به قول‌های استاندار و مسؤولان وزارت علوم، آشکار می‌سازد که برای پس گرفتن این امضا تلاش‌های زیادی شده و حتی علی‌اوسط هاشمی نیز وارد میدان شده و وعده‌هایی را برای متقاعد کردن نماینده زابل داده است. اطلاعیه این گونه آغاز می‌شود که: "بدینوسیله به اطلاع همه مردم سیستان می رسانیم که استیضاح وزیر علوم برای منافع سیستان بوده وحال پس گرفتن استیضاح نیز در راستای قول های دولتمردان بوده از جمله آقای استاندار ومسوولان وزارت علوم برای بهبود وضعیت آموزش عالی درسیستان که ضمانت اجرای آن بر عهده استاندار می باشد بعنوان عالیترین مقام اجرایی استان.

در این اطلاعیه سپس به توافقات میان نماینده سیستان و افراد مذکور اشاره می‌شود:

"موضوعات مورد بحث بین مسوولان وزارت علوم و دکتر حلیمه عالی برای پس گرفتن استیضاح
۱-افزایش سرانه بودجه دانشگاه های تحت نظر وزارت علوم
۲-افزایش جذب نیرو بومی مورد نیاز دانشگاه اهم از کادر و استاد
۳-تعیین تکلیف وضعیت دبیرستان دانشگاه زابل که بصورت غیرانتفاعی در آمده است که با سیاست نخبه پروری در مناطق محروم مغایرت دارد
۴-تجهیز و آماده سازی ارتقا سطح علمی دانشگاه های سیستان
۵-تخصیص بودجه پژوهشی برا ی دانشگاه زابل بخصوص در بحث تالاب وریز گردها
۶-افزایش جذب دانشجو در رشته های تخصصی دانشگاه های منطقه مطابق با سیاست های اشتغال زایی منطقه ورفع محرومیت زدایی"

اما در این میان  نکته مهمی که فراموش می‌شود این است که اگر استاندار سیستان و بلوچستان و مسئولان وزارت علوم قرار بود اقدامی انجام دهند تا کنون حرکتی از آنها سر زده بود و این وعده‌دادن‌های از سر ناچاری دردی را دوا نمی‌کند.

و ای کاش نماینده محترم سیستان این سوال را از مسئولان وعده دهنده می‌پرسید که آیا باید برای خدمت به مردم سیستان حتما تهدیدی وجود داشته باشد یا حرکتی قهری صورت گیرد تا شما مجبور به اقدامی شوید؟

به هر ترتیب حلیمه عالی هم مثل تمام نمایندگان امضا کننده استیضاح مورد تماس و اصرار مسئولان استانی و کشوری قرار گرفت با این تفاوت که خیلی از نمایندگان لابی‌گری‌ها را نپذیرفتند و حتی بر اقدام خود مصرّتر شدند اما وی امضای خود را پس گرفت.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو