کد خبر: 927

تاریخ خبر:

اگر فتنه گر، فتنه جو و طرفدار فتنه بر سر كار قرار گرفت، شما موظفيد در داخل و خارج از دانشگاه موضع بگيريد.

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،  آيت الله احمد جنتي، دبير شوراي نگهبان در ديدار دانشجويان بسيجي دانشگاه تهران، ضمن تبريك ولادت حضرت علي بن موسي الرضا(ع) گفت: ابتدايي ترين كار شما دانشجويان اين است كه خودتان را شناخته و منشا اثر باشيد. تحليل ها، نگرش ها، واقع بيني هاي شما بايد با زمان شناسي باشد و لازمه اين امر شناخت و بصيرت است.

وي افزود: البته صرف تحليل، مثل علم بي عمل است. هنگامي كه اطلاعات و شناخت كافي توام با عمل نباشد، نتيجه آن چيزي جز حسرت و غصه خوردن نخواهد بود. دبير شوراي نگهبان ضمن تاكيد بر لزوم شناخت جريان ها، افراد، گروه ها و نقش ها و طرح هاي آنان، گفت: همواره تابلويي از محورهاي بيانات رهبري مقابل ديدگان تان باشد و به آن حساسيت داشته باشيد تا آن گروه ها را با آن بسنجيد. مثلا، ايشان در ديدار با هيات دولت ضمن ارايه توصيه هاي 15گانه، فرمودند كه «فتنه خط قرمز ماست»: بنابراين به آن توجه كنيد.

آيت الله جنتي ادامه داد: در دانشگاه با دانشجويان ديگر دانشگاه ها و بسيجيان بيرون از آن گردهمايي داشته باشيد و دردهاي مشترك را با هم ببينيد و بشناسيد. وي ضمن درست خواندن اين نكته كه اكنون متاسفانه تعدادي از دانشجويان به دليل توجه بيش از حد مسوولان دانشگاه و وزارت علوم به مسائل سياسي، نسبت به مشكلات و دغدغه هاي فرهنگي و اقتصادي بي اعتنا شده اند، تصريح كرد: اگر فتنه گر، فتنه جو و طرفدار فتنه بر سر كار قرار گرفت، شما موظفيد در داخل و خارج از دانشگاه موضع بگيرد و اگر نمي توانيد، مسائل را به ديگراني كه شما را قبول دارند برسانيد تا حرف شما را بزنند.

دبير شوراي نگهبان ادامه داد: اميد ما بسيج است. شما مايه اميد مملكت و رهبري هستيد و بايد خيلي فعال باشيد و براي افزايش بنيه علمي وقت بگذاريد. آيت الله جنتي با تاكيد بر لزوم اصلاح ضعف هاي محيط دانشجويي افزود: شما موظفيد در مسائل جاري كشور فعال باشيد، وقت بگذاريد، خودتان را اصلاح كنيد و ضعف هاي خود و دانشجويان را رفع كنيد. وي ادامه داد: به دانشجويان تاز ه وارد كه از مقطع دبيرستان وارد دانشگاه مي شوند، محبت و توجه داشته باشيد و با برگزاري اردوهاي فرهنگي و توجيه مسائل جاري و تبيين وضع دانشگاه، سعي كنيد افكارشان را تصحيح كنيد تا از اخبار دانشگاه و جامعه باخبر باشند.

دبير شوراي نگهبان ضمن توصيه مجدد به بسيج دانشجويي در شناخت جريان هاي منحرف و افراد غيرصالح گفت: سعي كنيد ساير دانشجويان را به لحاظ فكري و عقيدتي بيمه كنيد: البته صِرف اعتراض و بيان تكراري مشكلات، موجب اتلاف وقت است و آنچه ثمره عملي دارد، كار دانشجويي است.

آيت الله جنتي ضمن تشكر از حضور دانشجويان محجبه و با ظاهر اسلامي، توجه به آيات قرآن و نهراسيدن از ملامت ملامت كنندگان در عمل به وظايف را خواستار شد و خاطرنشان كرد: سعي كنيد خودتان را از نظر علمي و اخلاقي و معنوي تقويت كنيد و از نظر جسمي نيز به ورزش بپردازيد. وي افزود: تلاش كنيد با هر مسوولي كه ممكن است به حرف شما گوش بدهد از جمله در وزارت علوم ارتباط داشته باشيد. آن وقت مي توانيد اميد داشته باشيد و با ارتباط از آنها كمك فكري بگيريد.

آيت الله جنتي در پايان ضمن توصيه به برگزاري جلسات و همايش هاي ماهانه، فصلي و سالانه، خاطرنشان كرد: با انجام كارهاي فرهنگي از مسوولان دولتي بخواهيد به قانون عمل كنند و به آن احترام بگذارند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو