کد خبر: 933

تاریخ خبر:

در نامه ای سرگشاده خطاب به روحانی؛

آقای روحانی ما دانشجویان نگران خارج شدن هزاران میلیارد پول از بیت‌المال بر اثر فساد آقایان و آقازاده‌ها هستیم. نگرانی ما درد فراوانی به همراه دارد؛ درد است وقتی می‌بینیم کسانی که فساد به این بزرگی را انجام داده‌اند؛ امروز در کابینه‌ای قرار دارند که مردم رئیس این کابینه را با رأی خود انتخاب کرده‌اند.

به گزارش زاهدان نیوز، ۳۲ تشکل دانشجویی از ۵ استان کشور با نوشتن نامه‌ای به رئیس جمهور، خواستار شفاف‌سازی پرونده کرسنت و وزیر نفت شدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“خشکانیدن ریشه فساد مالی و اقتصادی و عمل قاطع و گره‌گشا در این باره، مستلزم اقدام همه جانبه بوسیله قوای سه گانه مخصوصاً دو قوه مجریه و قضائیه است. قوه مجریه با نظارتی سازمان یافته و دقیق و بی‌اغماض، از بروز و رشد فسادمالی در دستگاه‌ها پیشگیری کند و قوه قضائیه با استفاده از کارشناسان و قضات قاطع و پاکدامن، مجرم و خائن و عناصر آلوده را از سر راه تعالی کشور بردارد. بدیهی است که نقش قوه مقننه در وضع قوانین که موجب تسهیل راه‌کارهای قانونی است و نیز در ایفاء وظیفه نظارت، بسیار مهم و کارساز است.” رهبر معظم انقلاب

جناب آقای حسن روحانی، ریاست محترم جمهور؛

سلام علیکم

بیش از یک دهه است که انقلاب اسلامی ایران بر مبنای گفتمان پیشرفت و عدالت به اوج اقتدار رسیده و قله‌های پیشرفت را در سیاهی شب‌های تحریم درنوردیده و ملت عظیم‌الشان ایران همواره تحریم را بر هرگونه گستاخی و سرکشی قدرت‌های بزرگ و به زیر سلطه رفتن آنها ترجیح داده است.

دفاع از حق چنین ملت بزرگ و عزیزی که بعد از انقلاب هیچگونه تحقیر و ذلتی را نپذیرفته‌اند؛ توفیق عظیمی می‌خواهد که امروز جنابعالی در پرتوی رهنمودهای امام خامنه‌ای این مسئولیت را به دوش می‌کشید. بی‌شک همانطور که امام خمینی(ره) فرمودند؛ انقلاب ما انقلاب پا برهنگان و مستضعفان است.

به فرموده حضرت امیر علیه‌السلام:”اَلْعَدلُ افضل سجیّة” باید وظیفه خود بدانیم در راستای تبیین عدالت اسلامی در گستره جهان و دست‌گیری از مستضعفین، ماهیت انقلاب را از هرگونه گزند دشمنان در کمین نشسته حفظ کنیم.

این امور میسر نمی‌شود مگر با استفاده از افراد متخصص و متعهد در عرصه‌های گوناگون و هوشیاری در برابر گرگ‌هایی که هر روز نسبت به انقلاب و اسلام هارتر می‌شوند. لازم می‌دانیم از تلاش‌های دولت یازدهم برای برقراری گفتمان عدالت در کشور تشکر کنیم.

آنچه امروز برای ما فرزندان انقلاب نگرانی بوجود آورده؛ محکومیت ایران در دادگاه بین‌المللی لاهه پیرامون پرونده “کرسنت” و پرداخت مبالغ بسیار هنگفتی از بیت‌المال تحت عنوان غرامت به شرکتی کوچک است؛ که پیرامون این موضوع براساس وظیفه خود ذکر چند نکته را لازم می‌دانیم:

مسئولین وقت بر چه اساسی حاضر شدند گاز ایران را به مدت طولانی و چندین برابر زیر قیمت بفروشند؟ آیا اسم چنین قراردادی می‌تواند چیزی غیر از فساد باشد؟ ربط کسانی که این قرارداد را عقد کردند با دولت شما چیست؟

محکومیت مجدد در پرونده‌ای که ایران در گذشته در ارتباط با آن ادعای فساد کرده؛ چه بازتابی در افکار عمومی جهان پیدا خواهد کرد؟ جنابعالی پیش از این به عنوان دبیر شورای امنیت ملی کشور طی نامه‌ای به ریاست جمهوری وقت، عقد چنین قراردادی را توسط آقای “بیژن زنگنه” خلاف مصلحت کشور دانستید؛ اما چگونه شد که اکنون زنگنه سکاندار وزارت نفت دولت است؟

آقای روحانی! مگر امام علی علیه السلام نفرمودند “إنَّ شَرّ وزرائک مَن کانَ لِلأشرار قَبلک وزیراً”؛ با روی کار آمدن دوباره جناب زنگنه توسط شما در واقع مهر باطلی بر ادعای گذشتگان پیرامون عقد این قرارداد زده شد و شک نکنید دادگاه لاهه بر اساس انتخاب و اظهارات شما رأی صادر کرده است؛ چرا که خوب می‌دانند اگر در عقد این قرارداد فسادی صورت گرفته؛ پس چرا دوباره همان آقایان به روی کار آمدند؟ به نظر شما با روی کار آمدن این وزیر نفت، بهانه به دست طرف مقابل داده نشده است؟

آقای روحانی! “فاستعملهم اختباراً و لا تستعملهم محاباة و أثرة” ؛ می‌دانیم انتخاب وزرا حق شماست ولی براساس کدام معیار آقای زنگنه را روی کار آوردید؟ شما خود حقوقدان هستید و بهتر از هرکس می‌دانید که روی کار آمدن ایشان، در شرایطی که ایران خود در دادگاه لاهه ادعای فساد کرده به صلاح کشور نیست؛ پس چرا با انتخاب ایشان هزینه هنگفتی روی دست ملت ایران گذاشتید؟

جناب آقای روحانی! آیا واقعاً دولت شما برای حل این موضوع تمام تلاش خود را به کار برد؟ اگر اینطور بود چرا نگذاشتید کسی پیرامون این موضوع حتی حرف بزند و وقتی از وزیر نفت سوال می‌کنند؛ در جواب می‌گوید مرجع پاسخگویی به پرونده کرسنت نهاد ریاست جمهوری است؟ چرا موضوعی تا این حد مهم، تا ماه‌ها باید مخفی بماند؟

جناب آقای رئیس جمهور، ظاهراً قاعده‌های ریاضی عوض شده و ۳۰۰۰ میلیارد تومان از ده میلیارد دلار بیشتر است. همه ما دیدیم که رسانه‌ها چقدر به جریان اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی پرداختند و نگران بودجه بیت‌المال بودند و بسیاری از افراد در این باره اظهار نظر کردند؛ ولی سوال اینجاست که آقایان و برخی از رسانه‌ها که در آن زمان دایه دلسوزتر از مادر شدند؛ اکنون کجا هستند؟ از آنها حرفی جز خاموشی شنیده نمیشود! در جریان اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردی همه پولها از مملکت خارج نشد؛ اما اکنون قرار است نزدیک به ۱۰ میلیارد دلار بر اثر فساد آقایان از مملکت خارج شود و سوال اینجاست که این پول از کجا تامین می‌شود؟ اکنون چه جوابی به مردم می‌دهیم؟ آیا باز گفته خواهد شد که افراطی‌ها نگذاشتند؟ اینجا که حتی خبری از رسانه‌ای پیرامون این قرارداد به بیرون درز پیدا نکرد؛ آیا این است اعتدال و آزادی بیان که همیشه از آن دم می‌زنید؟ آیا این است دولت پاسخگو؟

آقای روحانی ما دانشجویان انقلابی نگران خارج شدن هزاران میلیارد پول از بیت‌المال بر اثر فساد آقایان و آقازاده‌ها هستیم. نگرانی ما درد فراوانی به همراه دارد؛ درد است وقتی می‌بینیم کسانی که فساد به این بزرگی را انجام داده‌اند؛ امروز در کابینه‌ای قرار دارند که مردم رئیس این کابینه را با رأی خود انتخاب کرده‌اند.

جناب آقای روحانی شما حتماً می‌دانید که: “الناس علی دین ملوکهم”، پس انتظار داریم با تدبیر خود امید اجرای عدالت در حق مفسدین پرونده کرسنت را میان ملت زنده کنید. ما از شما خواستاریم که با اقدامی انقلابی و بدون مراعات منافع، آقایان دخیل در این پرونده را شفاف و مفسدین اقتصادی را به ملت معرفی کنید.

والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته

امضا کنندگان:

بسیج دانشجویی دانشگاه تبریز

بسیج دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه غیر انتفاعی خیام مشهد

بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سما اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور دزفول

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان دزفول

بسیج دانشجویی دانشگاه پرستاری آبادان

بسیج دانشجویی دانشگاه خاتم النبیا بهبهان

بسیج دانشجویی دانشگاه ملی سیستان و بلوچستان

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

جامعه اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان

بسیج دانشجویی دانشگاه ملی زابل

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل

جامعه اسلامی دانشگاه زابل

جنبش عدالت خواه دانشجویی دانشگاه زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل

بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر

بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خاش

بسیج دانشجویی دانشگاه ملی یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تفت

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور یزد

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو