کد خبر: 1935

تاریخ خبر:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توزیع میوه شب عید از 20 اسفند ماه جاری در میادین میوه و تره بار و محل های جدید پیش بینی شده در سطح استان ها و شهرهای بزرگ آغاز می شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی ، محمود حجتی پس از پایان جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: میوه به میزان کافی خریداری شده و اکنون در حال حمل از مراکز تولید به سراسر کشور است.

وی اظهارداشت: با تصمیم های دولت، در زمینه تامین کالاهای اساسی و ذخایر کالاهای راهبردی وضعیت خوبی داشته ایم؛ چه کالاهایی همچون روغن، برنج و شکر که به صورت مستقیم در اختیار مردم قرار می گیرد و چه کالاهایی همچون گندم و ذرت که غیرمستقیم به مردم ارایه می شود یا به عنوان مثال به صورت نان در اختیار مردم قرار می گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در حالی وارد سال 94 می شویم که از ذخایر فوق العاده خوبی برخورداریم.

حجتی توضیح داد: دولت در مورد میوه شب عید همچون سال های گذشته به ویژه در خصوص دو محصول اصلی سیب و پرتقال سعی در دخالت در بازار دارد تا مصرف کننده کمتر مورد اجحاف قرار گیرد.

عرضه مرغ با قیمت 5900 تومان

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص آخرین اقدامات برای تامین مرغ گفت: حدود 150 هزار تن مرغ در سراسر کشور ذخیره شده است و در سردخانه های تحویل عمده با قیمت 5 هزار و 500 تومان به توزیع کننده ها تحویل می شود و با قیمت 5 هزار و 900 تومان توسط دولت عرضه خواهد شد.

حجتی با اشاره به افزایش تولید مرغ در کشور افزود: این افزایش چند روزه قیمت مرغ نیز نباید ایجاد می شد و قیمت مرغ طی چند روز آینده حدود 400 تومان در میدان بهمن که مرکز عمده توزیع مرغ تهران است، کاهش می یابد.

وی خاطر نشان کرد که مرغ گرم و کشتار روز نیز به اندازه کافی تولید و عرضه می شود.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که آیا واردات برنج در سال 94 همچنان ممنوع خواهد بود، گفت: برخورد ما با واردات این است که با تعرفه، کنترل و مدیریت کنیم. اساس تعرفه و نرخ گذاری نیز این است که قیمت محصول خارجی به گونه ای باشد که اولا بیشتر از نیاز وارد نشود و همچنین به تولید کننده داخلی آسیب نزند.

حجتی افزود: ممنوعیت ما به گونه ای است که تولیدات روی دست تولید کننده داخلی نباید بماند.

ادغام حفاظت از محیط زیست با جهاد کشاورزی به مصلحت نیست

وی درباره طرح ادغام سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت جهاد کشاورزی نیز اظهار داشت: این موضوع اکنون در مجلس به صورت طرح مطرح شده و دولت هیچ اظهار نظری نکرده است اما به اعتقاد من سازمان محیط زیست یک سازمان فرابخشی است و یک دستگاه اجرایی نیست.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به این که نظر دولت در این خصوص بعدا اعلام می شود، ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست فرابخشی بوده و بیشتر مسوولیتش در زمینه نظارت، پایش، پیگیری استانداردهای زیست محیطی و اعمال این استانداردها در همه دستگاه ها است.

حجتی با تاکید بر این که وزات جهاد کشاورزی عمدتا یک دستگاه اجرایی است و کمتر یک دستگاه فرابخشی است، اظهار داشت: به نظر من ادغام به مصلحت نیست اما مسوولین و دست اندرکاران نهایتا نظر خواهند داد و هر چه قانون شود، اعمال خواهد شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو