کد خبر: 3706

تاریخ خبر:

راهکار قانون حمایت از تولید داخلی می تواند از واردات بی رویه محصولات بی کیفیت جلوگیری کند. طبق این قانون باید از واردات محصولات خارجی که مشابه آن ها در داخل وجود دارد جلوگیری کرد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تهران پرس، این روزها در حالی شاهد حضور خودرروهای بی کیفیت چینی در بازار هستیم که براساس گزارشات کیفیت این محصولات در مقایسه با خودرو های تولید داخلی پایین تر است.

جلوگیری از واردات بی­رویه‌ی کالاهای خارجی و اتخاذ تدابیر و سیاست­های صحیح فرا روی واردات از جمله اقدامات کلی مقابله با واردات کالاهای بی کیفیت می باشد.

در همین زمینه سید هادی حسینی، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامیش گفت: فقط تقویت تولید داخلی می تواند در زمینه ورود کالاهای بی کیفیت خارجی موثر خواهد بود. تقویت تولید داخلی باعث تقویت صنایع داخلی و بخش خصوصی می شود.

وی افزود: ما معتقد هستیم تا جایی که ممکن است باید از کالاهای داخلی استفاده کنیم و از استفاده از کالاهایی که مشابه داخلی آن ها وجود دارد پرهیز شود. خودروهای بی کیفیت چینی نیز از این قائده مستثنی نیستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در خصوص راهکارهای خانه ملت برای جلوگیری از واردات کالاهای غیر ضروری تصریح کرد: راهکار قانون حمایت از تولید داخلی می تواند از واردات بی رویه محصولات بی کیفیت جلوگیری کند. طبق این قانون باید از واردات محصولات خارجی که مشابه آن ها در داخل وجود دارد جلوگیری کرد.

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا بنابر بالارفتن قیمت بنزین، قیمت خودرو کاهش پیدا کند، خاطر نشان کرد: در کشور ما قیمت بنزین بر اساس صلح خلیج فارس تنظیم می شود. نحوه سیاست گذاری قیمت ها در کشور های دیگر به کشور ما مربوط نمی شود. ما در این زمینه باید طبق قانون خودمان عمل کنیم.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو