کد خبر: 4277

تاریخ خبر:

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، مجموعه غرامت دریافتی ایران خودرو از پژو را 427 میلیون و 600 هزار یورو اعلام کرد و گفت: 115 میلیون یورو از این میزان متعلق به مسایل جاری و گذشته و 311 میلیون و 600 هزار یورو نیز مربوط به مسایل آینده است.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از ایرنا هاشم یکه زارع روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، در ارتباط با غرامت هایی که مربوط به مسایل جاری و گذشته است نیز افزود: در سال جاری 25 میلیون یورو قطعات مجانی از شرکت پژو دریافت می کنیم که بخشی از این قطعات دریافت شده است. علاوه بر این 11 میلیون یورو تجهیزات خط تولید توسط پژو به ایران خودرو داده می شود؛ همچنین 11 میلیون یورو از طلب های پژو از ایران را پرداخت نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه بعد و پیش از تحریم ها خودروهایی را در ایران تولید کرده ایم، ایران خودرو ملزم شده بود 69 میلیون یورو به شرکت پژو بابت رویالتی (حق لیسانس) پرداخت کند که این مبلغ پرداخت نخواهد شد؛ از این رو جمع این مبالغ 116 میلیون یورو می شود که مربوط به مسایل جاری و گذشته است.

یکه زارع در مورد 311 میلیون و 600 هزار یورو غرامت مربوط به مسایل آینده نیز گفت: در بحث آینده، ایران خودرو در خرید قوای محرکه از شرکت پژو 20 میلیون یورو تخفیف می گیرد که این قیمت ها براساس اعداد قبلی خواهد بود.

وی افزود: همچنین شرکت پژو متعهد شده است چهار میلیون یورو در یک سال آینده در زمینه ارسال کارشناس به ایران تامین کند؛ این کارشناس ها قرار است برای بهبود کیفیت محصولات جاری پژو در ایران همکاری داشته باشند.

یکه زارع تصریح کرد: پژو یک میلیون و 600 هزار یورو برای آموزش پرسنل ایران خودرو در فرانسه هزینه خواهد کرد؛ همچنین 280 میلیون یورو باید برای محصولات کنونی و آینده رویالتی پرداخت می کردیم که براساس این غرامت های تعیین شده، این رقم پرداخت نخواهد شد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو