کد خبر: 4738

تاریخ خبر:

سرپرست اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان رتبه اول صید آبزیان کشور در بین ۳۴ استان کسب کرد.

صادرات ابزیان به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان، مهرداد میرزایی اظهار داشت: سیستان و بلوچستان حایز رتبه اول صید کشور در بین 34 استان گردید.

سرپرست اداره کل شیلات استان گفت: ضمن تشکر از حمایتهای سازمان شیلات ایران وتدابیر استاندارمحترم جناب آقای مهندس هاشمی از جمله صدور دستور تدوین سند توسعه شیلات ومتعاقب آن تصویب این سند، کسب موفقیت رتبه نخست صید کشور مرهون همدلی و همزبانی دولت و ملت و تلاش مضاعف جامعه صیادی نجیب و زحمتکش و همت همکاران شیلاتی استان بویژه مجموعه معاونت صید و بنادر ماهیگیری و مدیران مناطق صیادی چابهار و کنارک در سال گذشته بوده است.

وی میزان صید سال 94 را بیش از 230 هزار تن عنوان نموده و افزود: خوشبختانه این میزان نسبت به سال قبل از آن حدود 10 درصد افزایش داشته است.

میرزایی تصریح کرد: با توجه به روندی که آمار صید در سالجاری داشته است پیش‌بینی می‌گردد این میزان در سال 95 نیز رشد داشته باشد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان 187 هزار و 502 کیلومترمربع وسعت، 300 کیلومتر مرز آبی ودارای 8 بندر ماهیگیری و 3 جایگاه تخلیه صید در چابهار و کنارک در جنوب استان می باشد و با داشتن دو هزار و 330 فروند شناور صیادی( 930 لنج و هزار و 400 قایق) و بیش از 25 هزار نفر صیاد دائمی در قالب 34 تعاونی صیادی بعنوان بزرگترین ناوگان صیادی آبهای فراساحلی در کشور رتبه نخست صید در غرب اقیانوس هند را دارد.

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو