کد خبر: 7648

تاریخ خبر:

پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) اولین پایگاه پرتاب موشک غیر نظامی ایران است که با پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ رسما افتتاح شد، اما پرتاب موفقیت آمیز ماهواره‌بر سیمرغ توسط پژوهشگران ایرانی بازتاب گسترده ای در جهان داشت و بسیاری از رسانه های بین المللی به این رویداد توجهی ویژه داشتند

به گزارش زاهدان‌نیوز،پایگاه ملی فضایی امام خمینی(ره) اولین پایگاه پرتاب موشک غیر نظامی ایران است که با پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ رسما افتتاح شد، اما پرتاب موفقیت آمیز ماهواره‌بر سیمرغ توسط پژوهشگران ایرانی بازتاب گسترده ای در جهان داشت و بسیاری از رسانه های بین المللی به این رویداد توجهی ویژه داشتند.

موشک ماهواره‌بر سیمرغ توسط صنایع هوا فضای کل کشور ساخته شد و در ۱۴ بهمن ۱۳۸۸ روز ملی فناوری فضایی رونمایی شده‌است، این ماهواره‌بر ۲۶ متر طول و ۲.5 متر قطر دارد، وزن این موشک در لحظه استارت به دلیل جاذبه ی زمین ۱۰۰ تن است و پس از پرتاب توانایی انتقال ماهواره ای با وزن 250 کیلو گرم به فاصله 500 کیلومتری از زمین با سرعت 7500 متر بر ثانیه را خواهد داشت.

شکارچیان بین المللی در حسرت سیمرغ ایرانی

اولین پایگاه غیرنظامی ایران

پایگاه ملی فضایی امام خمینی (ره) اولین پایگاه پرتاب موشک غیرنظامی ایران است که با پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ رسما افتتاح شد، این پایگاه که در نزدیکی سمنان ایجاد شده، شامل مجموعه‌ی عظیمی از کلیه مراحل آماده سازی، پرتاب ، کنترل و هدایت ماهواره‌برهایی است که توانایی انتقال ماهواره‌های مختلف تا وزن یک تن که جهت ماموریت هایی چون پرتاب موجود زنده و ماهواره های سنجشی و مخابراتی را بر عهده دارد.

شکارچیان بین المللی در حسرت سیمرغ ایرانی.

بازتاب پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ در رسانه های بین المللی

پرتاب موفقیت آمیز ماهواره‌بر سیمرغ توسط پژوهشگران ایرانی بازتاب گسترده‌ای در جهان داشت و بسیاری از رسانه های بین المللی به این رویداد توجهی ویژه داشتند، که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خبرگزاری رویترز بریتانیا: ایران در اقدامی که احتمالا واکنش آمریکا را به همراه خواهد داشت، موشک ماهواره‌بر خود را به فضا پرتاب کرد.

شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا: ایران موشک فضایی سیمرغ را به فضا فرستاد.

وال استریت ژورنال آمریکا: ایران ماهواره‌ بر سیمرغ (نام یک پرنده افسانه‌ای در ادبیات فارسی) را با موفقیت آزمایش کرد.

شبکه i24 رژیم صهیونیستی: ایران در اوج انتقاد آمریکا از برنامه موشکی‌اش، با موفقیت یک موشک ماهواره‌بر را به فضا پرتاب کرد.

خبرگزاری فرانسه: ایران یک موشک حامل را برای قرار دادن ماهواره در مدار زمین آزمایش کرد.

روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی: ایران یک موشک ماهواره‌بر را برپایه فناوری که می تواند در ساخت موشک‌های دوربرد استفاده شود، با موفقیت آزمایش کرد.

شین‌هوا(خبرگزاری رسمی دولت چین ): ایران ماهواره‌بر جدید خود را از پایگاه فضایی سمنان با موفقیت آزمایش کرد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس آمریکا: ایران ماهواره‌بر خود را با قابلیت حمل یک محموله ۲۵۰ کیلوگرمی با موفقیت آزمایش کرد.

پایگاه خبری نشنال نیوز رژیم صهیونیستی: ایران موشک ماهواره‌بر سیمرغ را به مدار زمین فرستاد.

شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا: منابع آمریکایی تایید کردند که ایران یک موشک ماهواره‌بر را با موفقیت آزمایش کرده است

منبع:خبرنامه دانشجویان ایران

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو