کد خبر: 7662

تاریخ خبر:

«فتحی حماد» از رهبران حماس با اشاره به رویارویی اخیر در مسجدالاقصی می‌گوید: بسیج مردان و زنان فلسطینی برای مقابله با اشغالگران به طور کامل آماده می‌شود.

به گزارش زاهدان‌نیوز،نوار غزه: راهپیمایی‌ها در نوار غزه با ازسرگیری رویارویی‌ها در شهر قدس همزمان شده است، این در حالی است که شماری از شهرهای کرانه باختری اشغالی هم شاهد برپایی تظاهرات بودند.

 

«خون و جانمان را فدای مسجدالاقصی می‌کنیم»، با این شعارها ده‌ها هزار نفر از شهروندان که از مساجد مختلف غزه خارج شده بودند، در تظاهرات بزرگی شرکت کردند که به درخواست جنبش مقاومت اسلامی حماس بعد از اقامه نماز جمعه صورت گرفت.

«فتحی حماد» از رهبران جنبش حماس به خبرنگار تسنیم می‌گوید: این راه به چالش طلبیدن است، اگر دشمن صهیونیستی به رویه سابق خود برگردد و به مسجدالاقصی حمله‌ور شود و از ورود نمازگزاران به آن جلوگیری کند، بار دیگر با تمام جهاد و پایداری خود به صحنه باز خواهیم گشت، همانظور که می‌بینید پیام جنبش مقاومت اسلامی حماس این است: بسیج مردان و زنان و کودکان در راه خداوند متعال به طور کامل آماده می‌شود.

اگر چه نقش مقاومت در نوار غزه به فعالیت‌های مردمی و عمومی برای حمایت از مسجدالاقصی خلاصه شده است، اما شاخه‌های نظامی مقاومت سه شهید را تنها در مدت یک هفته تشییع کردند که نشان‌دهنده بالارفتن سطح آمادگی‌ها و اقدامات برای رویارویی جدید است، که شاید برخی درباره زمان این رویارویی هنوز باهم اتفاق نظر ندارند، اما همگان به توافق رسیده‌اند که چنین درگیری صورت خواهد گرفت.

«مشیر المصری» نماینده جنبش حماس در مجلس قانونگذاری فلسطین به خبرنگار تسنیم می‌گوید: معتقدم مقاومت، نبرد در برابر دشمن صهیونیستی را به صورت کاملا هوشمندانه و مقتدرانه مدیریت می‌کند، غزه نیز همواره در عرصه یاری مسجدالاقصی پیشگام بوده است، امروز هم تاکید می‌کند که برای نبردی که در پیش دارد، خود را آماده می‌کند، نبردی که با دشمن صهیونیستی یک نبرد تعیین‌کننده است.

روند درگیری‌ها که در محله‌های قدس افزایش یافته، در پی تصمیم صهیونیست‌ها مبنی بر برچیده شدن گیت‌های الکترونیکی و دوربین‌های هوشمند تشدید شده که شمار زیادی مجروح به جا گذاشته است، اما همین امر هم نتوانست مانع شادی فلسطینیان به خاطر پیروزی در این نبرد شود، نبرد فلسطینیان که مرحله جدیدی از معادله نبرد ساکنان قدس را نشان می‌دهد که عنوان این نبرد این است : «مقدسات خط قرمزی است که تجاوز از آن سبب فدا شدن جان‌ها می‌شود.»

رخدادهای قدس ثابت کرد که اراده مجهز به سلاح حق می‌تواند باعث شکست ارتش مجهز و تا بن دندان مسلح رژیم اشغالگر قدس شود، امروز هم در اینجا در غزه ملت به صدای نبض خود گوش فرا می‌دهد، از حنجره هزاران فلسطینی این ندا به گوش می‌رسد که: «قدس تنها نیست».

منبع:تسنیم

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو