کد خبر: 402

تاریخ خبر:

فرمانده حوزه الغدیر زابل ضمن تبریک به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضاییه به دست اندرکاران این سازمان گفت: استقرار و گسترش عدالت به عهده قوه قضاییه است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج ؛ حبیب حیدری با تبریک به مناسبت گرامی داشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: قوه قضائیه اساسی ترین قوای سه گانه است كه در مدیریت هر حكومتی نقش دارد.

وی افزود: در نظام اسلامی نیز به دلیل خصیصه های خود نقش مؤثری دارد، چه با وجود حتی عالیترین قانون و مجریان شایسته در صورتی كه نظارتی در كار نباشد و با متخلف برخورد نشود نظام حكومتی موفق نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه مهم نظارت و برخورد با متخلف از جمله وظایف قوه قضائیه است  بیان داشت: اختلافات حقوقی و مسائل مدنی و یا جرایمی كه كم و بیش در هر جامعه ای وجود دارد و باید به آنها رسیدگی شده و حل و فصل شود و در یك كلام استقرار عدالت و گسترش آن باز به عهده همین قوه است.

حیدری افزود: راز اصلی استقلال این قوه طبیعت نوع وظائفی است كه به عهده دارد كه اگر تحت تأثیر و نفود دیگر قوا به خصوص قوه مجریه و سازمانهای وابسته به آنها قرار گیرد هرگز نمی تواند حق و عدل را رعایت كرده و امنیت و آرامش را برای همه فراهم كند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو