کد خبر: 349

تاریخ خبر:

عالم اهل سنت زاهدان:

مولوی «عبدالرحیم رئیسی» می‌گوید اشتباه بزرگ وهابیت این است که مسائل شرعی را بازیچه سیاست قرار داده و از کم عقلیشان دشمن بی‌نهایت استفاده می‌کند.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از شبکه اجتهاد، مولوی «عبدالرحیم رئیسی» مدرس و ناظر حوزه علمیه‌های اهل‌سنت استان سیستان وبلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار این شبکه درباره اقدامات تکفیری و تخریبی وهابیت، با محکومیت این رفتار غیر شرعی و غیر اخلاقی اظهار داشت: رفتار وهابیت در سوریه بسیار تأسف بار است و به روح مقدس اسلام لطمات شدیدی وارد کرده است. 
او با بیان اینکه اقدامات تکفیری در هیچ کدام از فرق مذاهب اسلامی پذیرفته نیست تصریح کرد: علمای تشیع و تسنن در مورد حرمت نبش قبر مسلمان اتفاق نظر دارند و حتی بزرگان وهابیت که خود را نماینده اسلام می‌دانند، آن را جائز ندانسته و معتقد به این کار غیر شرعی نیستند.
وهابیت هم نبش قبر را جائز نمی‌داند
مولوی رئیسی با اشاره به نبش قبر صحابی مکرم پیامبراکرم(ص) «حجربن عدی» در سوریه، این اقدام را حرام دانست و افزود: امام نبوی که یکی از علمای اهل‌سنت است در کتاب المجموع می‌فرماید: نبش قبر در اسلام وجود ندارد و حرام است. همچنین در اقوال وهابیت نبش قبر میت حرام دانسته شده، چه برسد به قبر مبارک شهید و آن هم از اصحاب رسول اکرم (ص)!
جهان کفر مقدسات ما را در موزه نگهداری می‌کند ولی وهابیت آن را از بین می‌برد
او با یادآوری تخریب بارگاه‌های مقدس اهل‌بیت(ع) در بقیع و دیگر قبور صحابه اظهار داشت: جهان کفر از همه مقدساتشان در موزه نگهداری می‌کنند و حتی از تبرکات و کتاب‌های ما؛ در حالی که وهابیت کج‌رو، تمام گنج‌هایی که خداوند عطا کرده را، از بین برده و آنچه را که دشمن می‌خواهدعمل می‌کند.
مؤلف کتب «نقد مبانی وهابیت» عنوان کرد: وهابیت همانند طالبان آلت دست دشمن است، آنها از کم عقلی وهابیت استفاده نموده و به اهداف پلیدشان می‌رسند. می‌خواهند وهابیت را به قدرت برسانند و چهره واقعی اسلام را تضعیف و با ایجاد تفرقه بین مسلمانان اتحاد و یکپارچگی اسلام را بشکنند.
اشتباه بزرگ وهابیت بازی با مذهب
مولوی رئیسی در پرسشی که آیا اختلافات سیاسی جواز اهانت به صاحبه مقدس پیامبر(ص) را صادر می‌کند، پاسخ داد: اشتباه بزرگ وهابیت این است که مسائل شرعی را بازیچه سیاست قرار داده. تاریخ شاهد است که مردماز زمان حکومت عثمانی تا به امروز، خواهان ساختن بارگاه برای اهل‌بیت(ع) و زیارت بزرگان و عالمان خویش هستند، متأسفانه عده‌ای کور دل، به اسم مردم و تغییر حکومت، قلوب مومنین را می‌شکنند. 
دانش آموخته رشته الهیات از دانشگاه حیدرآباد، با اشاره به ایجاد بحران کشورهای عربی مانند قطر و عربستان در منطقه، نقش آنان را اظهر من الشمس خواند و گفت: با تشویق این کشورهاوهابیت با و نفوذ به فکر و عقیده برخی طلاب علوم دینی در سوریه، آنها راتحت تاثیر قرار داده تااقدامات تروریستی علیه برادران خود انجام ‌دهند.
عربستان فلسطین را به اسرائیل هدیه داد
او در ادامه با اشاره به بی‌قیدوبند بودن برخی کشورهای عربی به مقدسات، عنوان کرد: در هنگام مطالعه کتابی به نوشته‌ای برخوردم که پادشاه آل‌سعود نوشته بود "ما فلسطین را نمی‌خواهیم و آن را به اسرائل هدیه دادیم" که پای آن مهر و امضای پادشاه عربستان دیده می‌شد. 
مولوی عبدالرحیم رئیسی مدرس حوزه علمیه اهل‌سنت با بیان اینکه هر آسیبی که به جهان اسلام وارد می‌شود از کانال وهابیت است اظهار نمود: مسلمانان باید بیدار باشند و با اتحاد و همبستگی دشمن را زمین‌گیر کنندو با محکومیت‌های مداوم جلوی کارهای غیر شرعی و هتاکانه را بگیرند. 
عالم اهل‌سنت زاهدان با تاکید بر آیه "وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ" آن را فرمولی برای پیروزی اسلام دانست و تصریح کرد: چندین سال است گروه‌های تکفیری با نقشه دشمنان اسلام، وحدت مسلمانان را هدف قرار داده‌اند، لذا باید طبق این فرمول و تاکید خداوند با حکمت و موعظه قدرت اسلام را افزایش دهیم. سیاست ما این است که با حکمت به صورت نرم افزاری حرکت کنیم وباید توجه داشته باشیم اگر در داخل، سخت افزاری کار کنیم نتیجه نمی‌گیریم و آسیب‌های بیشتری به اسلام وارد می‌شود.
هر آسیبی که ما دیدیم از ناحیه داخل بوده
دانش‌آموخته حوزه‌های علمیه اهل‌سنت پاکستان، بیان کرد: هر آسیبی که ما دیدیم از ناحیه داخل بوده و بهتر است بگویم کشتی ما جایی غرق شده که آبش کم بوده. باید نقشه‌هایی که دشمن از طریق خودی‌ها برای ما کشیده با حکمت و سیاست ترمیم و پاکسازی کنیم و هر چه که دشمن کارهاییفراتر از مذهب انجام می‌دهد جلوی آن را با سخت افزاربگیریم.
باید عالمانه و هوشمندانه ظاهر شد
مولوی عبدالرحیم رئیسی در پایان خاطر نشان کرد: در وضعیت کنونی اگر خواسته باشیم اسلام واقعی را معرفی کنیم باید عالمانه و هوشمندانه ظاهر شد، همانند رهبر معظم انقلاب که به موقع فتوای تحریم اهانت به مقدسات اهل‌سنت را صادر فرمودند و باعث یکپارچگی نظام و حفظ قدرت اسلام شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو