کد خبر: 4315

تاریخ خبر:

رونمایی از کتاب «لبخند زیبا» نوشته ابوالحسن بختیاری

جشنواره فعالیت‌های برتر علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان بهمراه رونمایی از کتاب «لبخند زیبا» نوشته ابوالحسن بختیاری در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

به گزارش زاهدان‌نیوز به نقل از فارس؛ جشنواره فعالیت‌های برتر علمی بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار شد.

علیرضا کیخا، مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان در این مراسم گفت: جنبش دانشجویی باید از سیاست زدگی خارج شود.

وی ادامه داد: دانشجو باید منتشر کننده گفتمان رهبری در سطح جامعه باشد که متأسفانه تشکل های دانشجویی در این زمینه تاکنون موفق نبوده‌اند.

مسئول بسیج دانشجویی سیستان و بلوچستان نگاه علمی به مسائل را ضروری دانست و عنوان کرد: هر گونه مطالبه گری را باید با عینک علمی نگاه کرد علاوه بر این، مطالبه گری نباید تنها به عرصه سیاست محدود شود.

وی ابراز داشت: اگر جنبش دانشجویی در پی بازیابی هویت و شأن خود یعنی مطالبه گری در تمام مسائل باشد، عدالت اجتماعی که همواره مورد تأکید رهبری است تاحدودی محقق خواهد شد.

کیخا با اشاره به روند برگزاری جشنواره فعالیت‌های برتر علمی بسیج دانشجویی استان افزود: 68 ممتاز تحصیلی، 29 وبلاگ و سایت علمی، 21 مقاله، 11 اختراع، 7 نشریه علمی بسیج دانشجویی استان، 4 مجمع علمی، 3 طرح علمی و 3 پایان نامه کاربردی در جشنواره شرکت کردند.

در ادامه این آیین، مسعود براتی، مسئول سابق قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: کار علمی و پژوهشی نباید در تنها در مطالعات خلاصه شود.

وی خاطرنشان کرد: در هر کار علمی، گام اول مطالعه است اما در ادامه باید به سراغ تحقق این مطالعه رفت که مرحله تحقق نیز یک کار علمی محسوب می‌شود.

مسئول سابق قرارگاه شهید احمدی روشن سازمان بسیج دانشجویی کشور در خصوص تفاوت بسیج با سایر نهادهای علمی اظهار داشت: وجه تمایز بسیج با دیگر نهادهای علمی این است که بسیج به سراغ جاهای حساس و مهمی می رود که دیگران حاضر نیستند؛ آنها در بهترین حالت، به دنبال کارهای روتین و معمولی می رود. در واقع بسیج دانشجویی حاضر است برای کار خود هزینه دهد اما دیگران اینگونه نیستند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو