کد خبر: 441

تاریخ خبر:

گردهمایی مبلغان، مبلغات و ائمه جماعات مساجد زاهدان با حضور نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از بسیج، مبلغات بسیجی خواهر وبرادرو ائمه جماعات مساجد زاهدان با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زاهدان دیدار کردند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: مبلغان با سخنان پند آموز و حکمت‌آمیز وظیفه خطیر جلا دادن روح انسان‌ها را برعهده دارند

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در گردهمایی بزرگ مبلغان، مبلغات بسیجی خواهر وبرادر و ائمه جماعات مساجد زاهدان، اظهار کرد: ما دو فرصت ارزشمند را در طول سال در اختیار داشته که ماه مبارک رمضان و عاشورای حسینی از آن جمله هستند.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان سبغه احکام و معارف الهی دارد، افزود: این ماه فرصت مناسبی است تا شما با تکیه بر داشته‌های علمی و مذهبی خود حرف دل مردم را برای شنود معارف حق و کلمات پند آموز و روشنی‌بخش پر کنید.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: برای به دست آوردن توفیق عالی‌تر در زمینه تبلیغ باید از شیوه‌های نوین و متناسب روز بهره جست تا تاثیرگذاری مطلوب‌تری را در اذهان داشته باشد.

سلیمانی تصریح کرد: در این ایام باید روی قرآن و معارف الهی آن بیشتر وقت گذاشت و از برکات قرآن و فیوضات آن بیشتر بهره‌مند شد چراکه قرآن کامل‌ترین مرجع رستگاری است.

وی اضافه کرد: این شأن و وظیفه مبلغان است که با رجوع به قرآن و مبانی الهی آن و دم‌ساز کردن حرف‌ها با آیات نورانی سبب جلای روح شنوندگان شوند.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان عنوان کرد: شما مبلغان متولیان، متصدیان و مرزبانان روح بشر هستید که وظیفه بیرون آوردن آن از ملال را برعهده دارید که وظیفه‌ای بس خطیر و نورانی است.

سلیمانی تاکید کرد: سعی شود با مسائل حکمت‌آمیز و دانش‌های تازه و شگفت‌آور کم‌حوصلگی روح را با بیانات پندگونه آمیخته با تنوع در سخن به‌ گونه‌ای بازگو تا روح تازگی و نشاط یابد.

وی با بیان اینکه نوع سخنرانی‌های مبلغان باید متناسب با نیاز شنوندگان باشد، اظهار کرد: هیچ منطقی در دنیا قوی‌تر از قرآن و مبانی آن نیست که باید نهایت بهره را برد.

نماینده رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: امروز به برکت نظام مقدس اسلامی و حمایت شخص مقام معظم رهبری روحانیت و علمای خواهر و برادر در سطح جامعه توجه وافری به قرآن پیدا کرده‌اند به طوری که تعداد زیادی حافظ قرآن در جامعه وجود دارد.

سلیمانی تاکید کرد: از شرایط کنونی باید بهره لازم را برد چراکه با قرآن سروکار داریم و بخش عظیمی از آیات آن را مدح علی (ع) و ثناخوانی اهل بیت (ع) به خود گرفته و شاید بقیه از آن بی‌بهره هستند که باید قدردان و شکرگزار بود.

وی گفت: شما هستید که به تبلیغ و مبانی قرآنی عشق ورزیده و زندگی بزرگواران دین را در آیات گسترده دیده و آن را برای مخاطبان بیان می‌کنید.

امام جمعه زاهدان عنوان کرد: بالغ بر 100 آیه مربوط به ولی‌عصر (عج) است که شما از آنها بهره گرفته و شاید خیلی‌ها از این فرصت بی‌بهره‌اند پس متناسب با این شرایط باید جامعه را بهره‌مند کرد.

سلیمانی تاکید کرد: وقتی حضرت آقا می فرمایند باید 10 میلیون حافظ در کشور داشته باشیم و خود معظم‌له ساعت‌های متوالی در جلسات قرآنی حضور می‌یابند، نشان از توجه ایشان به جایگاه قرآنی و مبانی آن دارد.

وی اضافه کرد: ماه رمضان را بستر فعالیت‌های قرآنی قرار داده و توجه بیشتری در این ماه الهی به قرآن کرده و در مساجد حلقه‌های قرآنی ایجاد تا از برکت آن بیشترین استفاده را کرده باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در دیدار وزراء بهداشت و درمان، علوم و فناوری و رئیس دانشگاه آزاد با مقام معظم رهبری، ایشان فرمود «سهم ما به قرآن بسیار کم است وبا این ارتباط حق قرآن را نمی‌توان ادا کرد» این امر توجه بیشتری را در این زمینه می‌طلبد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو