کد خبر: 446

تاریخ خبر:

با میانجی‌گری نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان

مسئول قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: با میانجی‌گری نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و همراهی مسجد مکی زاهدان، اختلاف درون طایفه‌ای در زاهدان بین دو تیره قنبرزهی به صلح و آشتی انجامید.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از تسنیم، حسین قاسمی اظهار کرد: به دنبال بروز اختلاف درون طایفه‌ای بین دو تیره قنبرزهی که سال‌ها ادامه داشت و این روند شرایط را برای طرفین روز به روز حادتر می‌کرد با وساطت نهاد نمایندگی رهبری ختم به صلح و آشتی شد.

وی بیان کرد: بروز این اختلاف درون طایفه‌ای سبب شده بود تا تعداد 5 نفر از دو تیره قنبرزهی مجروح شوند و 6 نفر مظنون هم در این رابطه پرونده آنان به محاکم قضایی کشیده شود.

مسئول قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: این پرونده که براساس توافق در بین طرف‌های درگیر طایفه بنا شده بود به صورت شریعت رفع شود که به پیشنهاد مسئول واحد قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت استان به طور عرفی برطرف شد.

قاسمی تصریح کرد: درگیری بین طایفه‌ای و درون طایفه‌ای سالیانه افراد بیگناه زیادی از طرفین را به کام مرگ می‌فرستد که خوشبختانه با اقدامات خیرخواهانه و پا درمیانی این نهاد بسیاری از اختلافات تاکنون ختم به صلح و سازش شده است.

وی گفت: این آئین امروز با حضور مسئول واحد قبائل و طوایف نهاد رهبری در امور اهل سنت استان، مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی، جمعی از بزرگان، ریش سفیدان، سران قبائل و طوایف در مسجد مکی زاهدان برگزار و اختلاف درون طایفه‌ای دو تیره قنبرزهی با توافق طرفین دعوا منجر به صلح و سازش شد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو