کد خبر: 645

تاریخ خبر:

امام جمعه زاهدان:

امام جمعه زاهدان گفت: از دو هفته پیش تاکنون نوار غزه و مردم فلسطین مورد هجوم حملات هوایی اسرائیل غاصب قرار گرفته‌اند و مدعیان اسلام‌خواهی در این زمینه سکوت اختیار کرده‌اند، این نشانه تفرقه بزرگی است که بر این مناطق وارد شده است.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل ازتسنیم، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های امروز نمازجمعه زاهدان با تاکید بر رعایت تقوای الهی و تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت علی (ع)، اظهار کرد: در شهادت حضرت علی (ع)، تفکر و اعتقاد ابن ملجم مرادی و سایر همفکرانش این بود که حضرت علی (ع) و سایر افرادی که جریان حکمیت پذیرفته‌اند به قتل برسانند وارد بهشت می‌شوند، امروز نیز این تفکر را در گروهک‌های تروریستی داعش مشاهده می‌کنیم.

وی افزود: داعش معتقد است که اگر مسلمانان را و به ویژه شیعه را به قتل برساند، به بهشت می‌رود بنابراین به جای اینکه صهیونیست را دشمن اسلام بدانند، مسلمانان شیعه را دشمن اصلی خود می‌دانند.

خطیب جمعه زاهدان به تحولات اخیر در فلسطین و نوار غزه اشاره کرد و گفت: از دو هفته پیش تاکنون مردم مظلوم فلسطین و به ویژه نوار غزه تحت حملات هوایی و زمینی نیروهای رژیم صهیونیستی قرار گرفته و دولتمردان مدعی اسلام‌خواهی و برخی از کشورهای عربی در این زمینه سکوت اختیار کرده‌اند.

سلیمانی بیان کرد: تفرقه عذاب بسیار بزرگی برای هر ملت و منطقه‌ای به شمار می‌رود و دشمنان با استفاده از این موضوع، در صدد ایجاد اختلاف و تفرقه بین امت‌های اسلامی و مسلمان هستند تا از این طریق اسلام را نابود کنند.

وی تصریح کرد: امروز از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران این است که همواره حامی و پشتیبان انسان های آزاده و مظلوم در سراسر جهان است.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: عذابی که امروز در کشورهای اسلامی با آن مواجه هستیم این است که تمامی امکانات و منابع کشورهای مسلمان صرف مبارزه با تروریسم و تروریست می‌شود در حالی که رژیم غاصب صهیونیست با خیال راحت به اعمال ددمنشانه خود در فلسطین می‌پردازد.

سلیمانی عنوان کرد: حضرت علی (ع) در صدر اسلام تحت تفکر تکفیری و تحجر خوارج به شهادت رسید و اکنون نیز گروهی به اسم اسلام و برای دفاع از اسلام، مسلمانان بیگناه را قتل عام می‌کنند.

وی به مناسبت‌های هفته اشاره کرد و گفت: فردا سالروز شهادت حضرت علی (ع) است که این روز را به همه مسلمانان جهان و به ویژه شیعیان و ارادتمندان آن حضرت تسلیت عرض کرده و امیدواریم بتوانیم در این شب‌ها و روزها از فیوضات ماه مبارک رمضان بهره کافی را ببریم.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان به پذیرش قطعنامه 598 اشاره و افزود: صدام بعثی به عنوان دست‌نشانده استکبار و با حمایت از جانب آمریکا و دیگر کشورهای غربی در جنگ تحمیلی علیه ایران تلاش داشت تا خسارت‌های زیادی را به دو کشور وارد سازد و وجود هزاران شهید در این مدت از اعمال ننگین وی است.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو