کد خبر: 646

تاریخ خبر:

فرمانده ناجا تاکید کرد

فرمانده نیروی انتظامی از عزم جدی این نیرو برای رونق و آبادانی مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود برای توسعه زیرساخت‌ها و رونق اقتصادی و ارتقا معیشت مردم استفاده کنیم.

به گزارش «زاهدان نیوز» به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم و هیئت همراه پس از ورود به فرودگاه چابهار از مرزهای جنوبی استان سیستان و بلوچستان به صورت هوایی بازدید و پس از حضور در پاسگاه مرزی شهید" مجد " با بررسی پیشرفت پروژه‌های عمرانی، در جریان آمادگی و شرایط خدمت مرزداران در ماه مبارک رمضان قرار گرفت.

فرمانده ناجا در ستاد هنگ مرزی جکیگور در نشست صمیمانه که با حضور مسئولان اجرایی استان، فرماندهان نیروهای مسلح، علما و روحانیون اهل تشیع و تسنن و ریش سفیدان جنوب استان برگزار شده بود، شرکت کرد.

رهام بخش حبیبی فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان در این نشست وضعیت مرزهای جنوب شرقی کشور را تشریح و امنیت موجود در این استان را نتیجه همدلی و همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی، مرزداران و مرزنشینان خونگرم استان دانست.

امام جمعه اهل سنت نگور نیز، امنیت را مهم‌ترین نعمت بشری عنوان و اظهار کرد: با تلاش‌های شبانه روزی نیروهای مسلح و دستگاه‌های امنیتی، علما و مردم کشور از نعمت امنیت برخوردارند که این خاری در چشم دشمنان قسم خورده نظام به شمار می‌آید؛ سایر ملت‌های جهان آرزو دارند از امنیتی همچون امنیت حاکم بر کشور جمهوری اسلامی ایران برخوردار باشند.

مولوی عبدالرحمن عارفی با اشاره به برخی مشکلات معیشتی مرزنشینان سیستان و بلوچستان، خواستار رسیدگی به معیشت مردم از طریق فراهم آوردن فرصت‌های تجاری و بازرگانی و رونق بازارچه‌های مرزی استان شد.

علی‌اصغر میرشکاری معاون استاندار سیستان و بلوچستان نیز با ستودن اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقا امنیت مرزها، خواستار تجدید نظر در آمایش انتظامی استان شد و بر همدلی و همکاری میان تمام دستگاه های دخیل بر امنیت مردم خونگرم این استان تاکید کرد.

فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مرزداران و مرزنشینان سیستان وبلوچستان، زندگی و خدمت در مرزهای استان را نوعی فرصت برای تقرب بیشتر به درگاه پروردگار دانست.

سردار احمدی مقدم با اشاره به ناامنی‌های موجود در برخی از کشورهای منطقه، " بی تقوایی" را ریشه و علت وقوع این فتنه‌ها عنوان کرد و گفت: هدف استکبار جهانی از جنایت، ایجاد نزاع، درگیری و ناامنی در کشورهای مسلمان و تخریب چهره رحمانی اسلام است؛ اینها اساساً نه تنها به دنبال احقاق حق قوم و مذهب خاصی نیستند بلکه با افراطی‌گری و دست زدن به جنایت هولناک و غیر انسانی در پی ایجاد تفرقه و سوء استفاده از موقعیت به نفع صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی هستند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه اسلام، دین رحمت، پیشرفت، آبادانی و رشد است نه دین خشونت، افزود: به اسم اسلام، جنایات بسیاری رخ می‌دهد، بزرگترین ظلم تکفیری‌ها، ابتدا در حق اسلام و سپس در حق اهل سنت است در چنین شرایطی اسرائیل به خود اجازه می‌دهد که به غزه و کرانه باختری حمله کرده و چنین جنایت وحشیانه‌ای را مرتکب شود.

وی تصریح کرد: دشمنان تلاش می‌کنند برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران که به عنوان "ام القرای" اسلام محسوب می‌شود، با یکدیگر همکاری کنند اما در سایه هوشیاری و بصیرت مردم، علما، نیروهای امنیتی و مرزبانان، آنها در این زمینه هیچ توفیقی نداشته‌اند و نخواهند داشت.

احمدی مقدم، امنیت را زیربنای توسعه و شکوفایی هر کشور دانست و از عزم جدی نیروی انتظامی برای رونق و آبادانی مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این استان دارای فرصت‌های اقتصادی بزرگی است و باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم از این ظرفیت‌های بزرگ برای توسعه زیر ساخت‌ها، رونق اقتصادی و ارتقا معیشت مردم استفاده کنیم.

فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امروز نظام، اهتمام ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان به لحاظ رونق کسب و کار و فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری و نیز نظام عمرانی دارد.

وی با بیان اینکه به منظور هم افزایی و ایجاد شرایط بهتر امنیتی، 300 کیلومتر از مرز تحویل سپاه داده شد، افزود: امروز در بازدید از نوار مرزی تصور نمی‌کردیم، در برخی از مناطق بسیار سخت و صعب‌العبور بیش از 50 کیلومتر در سخت‌ترین جغرافیای منطقه، راه ساخته شده و این حرکت با سرعت ادامه دارد.

احمدی مقدم با تاکید بر اینکه می‌توانیم در سیستان و بلوچستان صادر کننده بسیاری از کالاها به پاکستان باشیم نه وارد کننده آن، عنوان کرد: درصدد هستیم، بستری مناسب برای کسب روزی حلال و نیز مبادلات قانونی مرزنشینان این مناطق که از راه‌های غیر قانونی و قاچاق اقدام به خرید و فروش کالا می‌کنند، فراهم سازیم.

فرمانده ناجا، با اعلام آمادگی نیروی انتظامی برای استخدام و بکارگیری جوانان غیور و خونگرم استان در این نیرو، گفت: نقش علما، روحانیون، سران و بزرگان استان در تشویق و ترغیب جوانان برای جذب و استخدام در ناجا بسیار حائز اهمیت است و تا مادامی که تقاضای استخدام وجود داشته باشد آماده هر گونه همکاری هستیم.

سردار مقدم و هیئت همراه در نماز جماعت و ضیافت افطاری که با حضور مسئولان، فرماندهان، علما و روحانیون و ریش سفیدان و جمع زیادی از مرزنشینان و مرزداران هنگ مرزی جکیگور برگزار شده بود، حاضر و پس از عزیمت به بندر چابهار، این شهرستان را به مقصد تهران ترک کرد.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو