کد خبر: 118

تاریخ خبر:

وزیر کشور به همراه استاندار سیستان و بلوچستان؛ عازم پاکستان

لانه‌گزینی گروه‌های وهابی تندرو وابسته به خاندان آل سعود و آمریکا و انگلیس و برپایی مدارس غیررسمی برای آموزش تفکرات التقاطی و خشونت‌آمیز در حالی در این کشور صورت می‌گیرد که از سال‌های گذشته تا کنون برخورد محکمی با آنها از سوی مقامات پاکستانی صورت نگرفته است.

به گزارش زاهدان نیوز، سفر وزیر کشور به پاکستان در حالی اتفاق می‌افتد که بر اساس اطلاعات و آمار و اخبار منتشر شده در چند ماه گذشته بیشترین خطری که ایران را با مشکلات امنیتی از خارج از مرزها مواجه کرده است، منتسب به همسایه جنوب شرقی ایران یعنی "جمهوری اسلامی پاکستان" بوده است.

لانه‌گزینی گروه‌های وهابی تندرو  وابسته به خاندان آل سعود و آمریکا و انگلیس و برپایی مدارس غیررسمی برای آموزش تفکرات التقاطی و خشونت‌آمیز در حالی در این کشور صورت می‌گیرد که از سال‌های گذشته تا کنون برخورد محکمی با آنها از سوی مقامات پاکستانی صورت نگرفته است.

پاکستان در حالی مهمل بیشترین آسیب به جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر بوده که حتی در یک مورد که بنا بود سود ویژه‌ای از رهگذر قراراداد خط لوله صلح برای پاکستان و ایران حاصل شود اکنون با رشوه‌های کلان عربستان سعودی در حال زایل شدن است.

حال باید منتظر ماند و نتایج سفر عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور به همراه استاندار سیستان و بلوچستان را به اسلام‌آباد دنبال کرد.

وزیر کشور پیش از سفر خود به پاکستان با بیان اینکه هیچ مانع و محدودیتی در مسیر توسعه مناسبات همه جانبه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان جمهوری اسلامی ایران و پاکستان وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر اراده و عزم کافی در میان مسئولین دو کشور برای توسعه روابط وجود دارد، چرا که رویکرد جمهوری اسلامی ایران به روابط دوکشور راهبردی، عمیق و دراز مدت است.

وی با تاکید بر اینکه تهران و اسلام آباد از روابط مستحکم و خوبی برخوردار هستند و هیچ عاملی نمی‌تواند در این روابط خدشه ایجاد کند، گفت: روابط دوستانه دو ملت ریشه در تاریخ کهن دارد که می‌تواند سرمایه‌ای برای تعمیق مناسبات و ایجاد روابط درخشان و الگوی برای دیگر کشورهای همسایه باشد.

وی افزود: ‌همچنین در این سفر موضوعات دیگری مانند همکاری های مشترک در مناطق مرزی و اقدامات موازی در مرزها مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

وزیر کشور با اشاره به موافقت‌نامه امنیتی با پاکستان که اخیرا در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، گفت: ما در این سفر در زمینه اجرایی کردن این موافقت‌نامه در خصوص مبارزه با تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر گفتگو خواهیم کرد تا به راهکارهای اجرایی برسیم.

وی با اشاره به امضاء توافقنامه امنیتی بین دو کشور، مبارزه و انجام اقدامات امنیتی مشترک علیه اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر، تلاش برای برداشتن گام های جدید جهت توسعه مناسبات دو جانبه ، امنیت مرزی، قاچاق موادمخدر، انسان، اسلحه و تبادل اطلاعات امنیتی بین دو کشور از جمله محورهای اصلی و مهم این توافق‌نامه برشمرد که باید از طرف تهران و اسلام آباد مورد پیگیری قرار گیرد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امنیت و آرامش پاکستان را در راستای امنیت و آرامش خود می داند، گفت: وزارت کشور ایران و پاکستان به دنبال ایجاد امنیت و توسعه پایدار در منطقه همجوار مرزی خود هستند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو