کد خبر: 1417

تاریخ خبر:

ویکی‌لیکس فاش کرد

رئیس موساد توصیه کرد که آمریکا باید علاوه بر همکاری با کشورهای خلیج[فارس] در این رابطه، از آذربایجان و کشورهای شمال ایران هم کم بگیرد

به گزارش زاهدان‌نیوز، ویکی‌لیکس افشاکننده برخی از تحرکات اطلاعاتی و امنیتی سازمان‌های جاسوسی دنیا، اخیرا اطلاعات محرمانه‌ای را از جلسه رئیس موساد با سفیر آمریکا منتشر کرده که در آنجا فرد مذکور به سیاست‌های رژیم صهیونیستی درباره تفرقه‌انگیزی در ایران اشاره و بر نکته‌ای تاکید می‌کند که این روزها دامان وحدت بین شیعه و سنی را لکه‌دار کرده و باعث ایجاد کدورت‌هایی شده است. ندای تفرقه از شمال کشور!

میر داگان، رئیس موساد، در جلسه آگوست ۲۰۰۷ که با سفیر آمریکا در اسرائیل انجام شد، یکی از اهداف مهم اسرائیل را بی‌ثبات کردن ایران با ایجاد بحران بین اقوام مختلف ایرانی (مانند تُرک‌ها، کُردها و بَلوچ‌ها)، ذکر کرده است. او گفت که با دامن زدن به این اختلافات می‌توان حکومت مرکزی ایران را تضعیف کرد.

رئیس موساد بر این نکته پافشاری داشت که با تمرکز بر هویت نژادی اقلیت‌های قومی می‌توان رژیم ایران را عوض کرد. رئیس موساد ادامه داد این موضوع حیاتی است که کشورهای خلیج (فارس) را بر تهدید ایران متمرکز کرد و یک روش منطقه ای برای برخورد با ایران ایجاد کرد...  در این جلسه رئیس موساد نقش بخش فارسی صدای آمریکا، VOA، را برای ضربه زدن به قلب ایران حیاتی دانست، اما گفت که این شبکه باید تعداد فرستنده‌هایش را بیشتر کند.

رئیس موساد توصیه کرد که آمریکا باید علاوه بر همکاری با کشورهای خلیج[فارس] در این رابطه، از آذربایجان و کشورهای شمال ایران هم کمک بگیرد...داگان همچنین گفت ایجاد بی‌ثباتی در ایران از طریق بحران بین اقلیت‌های قومی انجام‌پذیر است. این امکان به گفته داگان یک فرصت استثنائی در اختیار آمریکائی‌ها و اسرائیلی‌ها قرار می‌دهد. ...داگان گفت باید بر جدی بودن خطر اسلام افراطی تاکید داشت.

متاسفانه  روزهای اخیر جریان تفرقه‌انگیز حول عزاداری امام حسین(ع) از سمت شمال کشور راه‌اندازی شده و برخی از لیدرهای تفرقه در جنوب شرق نیز در حال پشتیبانی و حمایت از این جریان هستند.

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو