کد خبر: 145

تاریخ خبر:

مسؤولان اصولگرای دانشگاه سیستان و بلوچستان به هوش باشند

باید این سوال را از مسؤولان اصولگرای دانشگاه سیستان و بلوچستان پرسید که ۱۶ دانشجویی که غالبا در شورای صنفی این دانشگاه مورد حمایت شما بوده و تا به حال هم چند موضع‌گیری غلط دیگر از آنها سرزده، چگونه همچنان به رویه خود ادامه می‌دهند و کماکان مورد حمایت تان قرار دارند؟

به گزارش زاهدان نیوز، در جریان لغو سخنرانی هادی خانیکی یکی از فعالان فتنه ۸۸ و عضو حزب منحله مشارکت در همایش مدیران مسئول عضو کمیته نظارت بر نشریات دانشجویی کشور در دانشگاه فردوسی مشهد، تعدادی از افراد و گروه‌های دانشجویی مخالفت یا حمایت خود را از این اقدام در قالب نامه یا بیانیه اعلام کردند که از قضا عده‌ای از آنها مربوط به دانشگاه سیستان و بلوچستان بودند.

مدیران مسؤول سه نشریه خیمه، پاکت خبر و شورنامه طی نامه‌ای به وزیر علوم و برشمردن سوابق عدیده هادی خانیکی در فتنه‌های ۷۸ و ۸۸ خواستار لغو سخنرانی وی شدند و در مقابل نیز نام ۱۶ تن از دانشجویان سیستان و بلوچستان در بیانیه حمایت از این فرد در رسانه‌ها منتشر شده است.

حال با توجه به سوابقی که از هادی خانیکی در ادامه می‌آید باید این سوال را از مسؤولان اصولگرای دانشگاه سیستان و بلوچستان پرسید که ۱۶ دانشجویی که غالبا در شورای صنفی این دانشگاه مورد حمایت شما بوده و تا به حال هم چند موضع‌گیری غلط دیگر از آنها سرزده، چگونه همچنان به رویه خود ادامه می‌دهند و کماکان مورد حمایت تان قرار دارند و از طرفی مدیران مسؤول سه نشریه یاد شده که به این عنصر فتنه‌گر انتقاد داشته‌اند ضربات متعددی را از مسؤولان دانشگاه به بهانه‌های مختلف تحمل کرده‌اند.

به منظور رعایت اخلاق و احترام به فضای دانشجویی از ذکر اسامی ۱۶ دانشجوی امضاکننده بیانیه حمایت از هادی خانیکی معذوریم.

سوابق هادی خانیکی:

هادی خانیکی عضو حزب منحله مشارکت که سوابق مشخصی در سالهای اصلاحات و فتنه سال 88 دارد، از جمله افرادی است که در بیانیه ای موهن به همراه جمعی از کارگزاران، سیستم انتخابات کشور را مورد هجمه و آن را شعبده بازی خوانده بود.

در بیانیه ای که از سوی برخی از اعضای احزاب کارگزاران، مشارکت و ... در مرداد 88 منتشر شد، نام خانیکی نیز در میان امضا کنندگان بود. در این بیانیه تصریح شده بود:" در جريان انتخابات و نيز پس از آن متاسفانه شرايطي پيش آمد که از هر نظر با اين زمينه و باور متفاوت بود و مردم با نتيجه يي رو به رو شدند که در باور آنها نشست و وجدان عمومي نتوانست نسبت به آنچه اعلام شد، قانع شود."

در ادامه این بیانیه البته نظام به برخورد بی سابقه همراه با ضرب و جرح آشوبگران خیابانی متهم شده بود. چنان که آمده است:" "راهپيمايي مسالمت آميز ميليوني و سکوت اعتراض آميز مدني به مهندسي (مديريت) انتخابات متاسفانه با پاسخ ضرب و جرح و حبس بي سابقه يي مواجه شد"

در سالهای سازندگی ذیل نظر موسوی خوئینی‏ها در مرکز مطالعات ریاست جمهوری، تعدادی از چهره‏های چپ گرد هم آمدند. همین جریان بعدها در حلقه کیان نیز شکل گرفت. در آن دوران چهره‏هایی چون سعید حجاریان، عباس عبدی، محسن کدیور، محسن امین‏زاده، هادی‏خانیکی، مصطفی تاج‏زاده و محمد رضا خاتمی بر گرد خاتمی حلقه می‏زدند

«حلقه کیان» از خرداد ماه 70 با محوریت موسوی خوئینی‌ها به سردبیری عباس عبدی و همکاری مصطفی تاج‌زاده، علیرضا علوی‌تبار، هادی خانیکی، اکبر اعلمی، جعفر گلابی، مهرنوش جعفری، احمد بورقانی، رجبعلی مزروعی و... شروع به کار کرد. در این حلقه مهمترین موضوعی که طرح می‌شد موضوع زمینی کردن حکومت و نیز قطع ارتباط آن با شریعت بود.

خانیکی در سالهای اصلاحات با حضور در حلقه "آیین" و "سلام" که نقش فعالی در قانون مطبوعات، قتل های زنجیره ی، حوادث کوی دانشگاه سال 78 و حضور در کنفرانس برلین و... داشتند، به عنصری فعال در حوزه نظریه پرازی برای جریان اصلاحات تبدیل شد.

خانیکی حتی پس از انحراف طیف علامه دفتر تحکیم وحدت که افرادی نظیر علی افشاری از آنها به آمریکامتواری شدند دست از حمایت این گروه برنداشت.

خانیکی همچنین از حمایت کنندگان تاثیر گذار تحصن نمایندگان در مجلس ششم بود. وی با حضور در جمع نمایندگان متحصن سلامت انتخابات مجلس هفتم را زیر سوال برده بود.

 

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو