کد خبر: 169

تاریخ خبر:

سخنرانی عارف در اوج ایام امتحانات دانشجویی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

معلوم نیست دکتر عارف که خود یک دانشگاهی است، آیا نمی‌داند که برگزاری سخنرانی دقیقا در ایام امتحانات پایان ترم منجر به فاصله گرفتن دانشجویان از فضای امتحانات و مطالعه می‌شود؟

به گزارش زاهدان نیوز، "توسعه سیاسی"، شعار معروف و ساخته پرداخته نظریه‌پردازان روشنفکر غرب زده بود که در زمان دولت اصلاحات سایه سنگینش بر تمام فضای کشور احساس می‌شد. رییس دولت اصلاحات و همکاران فکری و عقیدتی وی تلاش داشتند به هر نحوی که شده ماشین توسعه سیاسی را در کشور به حرکت در آورند حتی به قیمت این که سرنوشت عده زیادی جوان و دانشجو و دیگر اقشار جامعه در زیر چرخ‌های این ماشین له و نابود شود.

هر چه دلسوزان نظام هشدار می‌دادند که توسعه سیاسی مدنظر آقایان تنها به درگیری ذهن مردم و ایجاد تنش و توسعه حزب و حزب بازی خواهد انجامید و اولویت اصلی باید افزایش آگاهی‌های مردم نسبت به اصول سیاست و توسعه فرهنگ اندیشیدن باشد، متاسفانه کارساز نبود.

آنها با دمیدن در آتش فعالیت‌های سیاسی در دانشگاه‌ها، دانشجویان را از تحصیل علوم و تولید دانش بومی و آگاهی عمیق نسبت به مبانی سیاست و شناخت دقیق جریان‌های سیاسی و فکری باز داشته و به ورطه سیاسی‌بازی، فعالیت‌های حزبی و زنده باد و مرده بادهای سیاسی، تحصن‌ها و تجمع‌های گاه و بیگاه سوق دادند.

سیاستی که فرجام آن چیزی نبود جز بی هویت شدن خیلی از دانشجویان، بحران‌آفرینی‌های پیاپی، توهین به مقدسات در نشریات دانشجویی و مظلوم ماندن تفکر و تدبیر در سیاست.

هم‌اکنون نیز که اصلاح‌طلبان فعالیت‌های جدیدی را شروع کرده‌اند متاسفانه هم‌چنان رویه سابق خود را ادامه داده و تمرکز آنها نیز برای این موضوع به دانشگاه‌ها و دانشجویان است.

در همین راستا دکتر عارف که برای کلید زدن فعالیت‌های انتخاباتی و افتتاح دفتر بنیادش قصد حضور در زاهدان دارد، بناست در اوج ایام امتحانات به دانشگاه سیستان و بلوچستان رفته و در آنجا سخنرانی کند!

معلوم نیست دکتر عارف که خود یک دانشگاهی است، آیا نمی‌داند که برگزاری سخنرانی دقیقا در ایام امتحانات پایان ترم منجر به فاصله گرفتن دانشجویان از فضای امتحانات و مطالعه می‌شود؟

وی حتما مطلع است که دانشجویان دست‌اندرکار این برنامه می‌بایست چند روز از وقت مفید مطالعه در این ایام حساس را برای تهیه مقدمات جلسه‌ای صرف کنند که ایشان سخنرانش است.

ولی گویا در این میان آن کسی که اهمیت ندارد و قرار است وقت و توانش صرف رسیدن آقایان به اهداف انتخاباتی‌شان شود، دانشجوست.

ارسال نظر

  • از دکتر عارف به نوبه خودم سپاسگزارم چون آمدن ایشان به استان سیستان و بلوچستان باعث تقویت روحیه من و سایر دانشجویان و متعاقباً پاس کردن امتحانات پایان ترم به نحو احسن خواهد شد.
    تاکور شود هرآنکه که نتواند دید
    یک شب هزار شب نمیشه گلم...

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو