کد خبر: 177

تاریخ خبر:

در مراسم سخنرانی دکتر عارف در دانشگاه سیستان و بلوچستان رخ داد

اعضای انجمن تحکیم و حدت که تریبون را از آن خود می دانستند خواسته های نامشروعی در باب رفع حصر سران فتنه داشتند که دکترعارف خطاب به اعضای این انجمن گفت: قضاوت در این باره نیازمند تحقیقات بیشتر است و قضاوت کار من شما نیست

به گزارش زاهدان نیوز به نقل از بچه های مسجد، دکتر محمد رضا عارف در نشست بررسی جنبش های دانشجویی در تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان بیان کرد:در سال 88 حقیقتا فتنه رخ داد و باید با بررسی ابعاد آن از وقوع دوباره چنین اتفاقاتی پیشگیری کرد.

رئیس بنیاد امور ایرانیان،با ارائه تاریخچه ی کوتاهی از تشکیل انجمن های دانشجویی به نقش موثر آنها در انقلاب اسلامی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان اشاره کرد  و استکبار ستیزی را از خصوصیات بارز تشکل های دانشجویی برشمرد.

دکتر عارف در ادامه به پیشرفت های چشمگیر دانشگاه سیستان وبلوچستان در دولت های قبل اشاره کرد و اظهار داشت که با تلاش مسئولان،امروز دانشگاه سیستان وبلوچستان از دانشگاه های ممتاز کشور است.

در ادامه این جلسه، عده ای از دانشجویان با تحریک انجمن تحکیم وحدت، پلاکاردهایی را که در آن اسامی سران فتنه 88 نوشته شده بود را بالای سر بردند.

اعضای این انجمن همچنین سیر انحرافی خود را با سردادن شعار هایی در راستای حمایت از خائنان به ایران و فتنه گران، دوباره آشکار کرد.دانشجویان این انجمن کار را به همین جا ختم نکرده و با همراهی حامیان خود که اغلب از بیرون از دانشگاه آمده بودند، به سمت دانشجویان ارزشی که سعی در روشنگری داشتند هجوم آوردند،که البته با مقاومت این دانشجویان مواجه شدند.

بالاخره بعداز آرام شدن جو تالار  جلسه با پرسش و پاسخ ادامه یافت که البته در این مورد هم برگزار کنندگان جلسه اجازه مطرح شدن سوالات منتقدان راندادندو تنها به یک نفر از دانشجویان منتقد سیاست های دولت اجازه حضور برای پرسش شفاهی داده شد.

دکتر عارف در پاسخ به این پرسش که موضع شما در قبال فتننه گران سال 88 (موسوی و کروبی) چیست ، سکوت کرده و از جواب دادن به این پرسش خودداری کرد.

رئیس بنیاد ایرانیان در پاسخ به این سوال که آیا می توان از مقامات کشوری انتقاد کرد گفت: در کشور قوانین و مقررات مشخص هستند و به تمام بزرگان نظام با رعایت قوانین می توان انتقاد کرد.

در ادامه اعضای انجمن تحکیم و حدت که تریبون را از آن خود می دانستند خواسته های نامشروعی در باب رفع حصر سران فتنه داشتند که دکترعارف خطاب به اعضای این انجمن گفت: قضاوت در این باره نیازمند تحقیقات بیشتر است و قضاوت کار من شما نیست.

در حاشیه این جلسه برخی از دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی خواستار محاکمه سران فتنه شدند که با هجوم اعضای این انجمن به درگیری انجامید.

در ادامه گزارش تصویری این جلسه را ببنید:

 

ارسال نظر

اخبار استان
آرشیو
اخبار کشور
آرشیو